Trzech faworytów do wygrania Złotej Piłki! Francuscy dziennikarze wskazali swoje typy

Choć galę Złotej Piłki zaplanowano dopiero na 29 listopada, to w mediach już wskazywania są faworyci do zwycięstwa w plebiscycie. Dziennikarze „L’Equipe” wskazali piątkę piłkarzy, mających szansę na zgarnięcie nagrody. 

W zeszłym tygodniu ogłoszono 30 nominowanych zawodników do wygrania Złotej Piłki. Zwycięzcę poznamy jednak dopiero pod koniec listopada, więc na razie możemy jedynie snuć domysły na temat ewentualnego laureata.

Piątka faworytów

W mediach już teraz pojawiło się mnóstwo spekulacji. Nad plebiscytem „France Football” pochyliła się inna francuska redakcja, a więc „L’Equipe”. Tamtejsi dziennikarze wskazali pięciu piłkarzy, którzy według nich mają największe szanse na wygranie nagrody.

Kandydatów zamieścili na okładce najnowszego wydania swojego magazynu. Francuzi wyróżnili: Leo Messiego, Cristiano Ronaldo, Jorginho, Karima Benzemę oraz Roberta Lewandowskiego.

Choć wspomnianą piątkę umieszczono na okładce, to dziennikarze wyróżnili trzech z nich, którzy są murowanymi faworytami. Postawiono na Messiego, Benzemę i Lewandowskiego.

W przypadku Argentyńczyka głównym argumentem do zwycięstwa jest wygranie Copa America. Redaktorzy zaznaczyli również wygranie Pucharu Króla z FC Barceloną. Z kolei w przypadku napastnika Realu Madryt zwrócono uwagę na formę, jaką prezentuje w klubie. Benzema stał się w ostatnim czasie liderem „Królewskich”, którego potrzebowano od odejścia Ronaldo i Ramosa. Dodano także wygraną Ligę Narodów z reprezentacją Francji.

Jeśli jednak chodzi o Roberta Lewandowskiego, to w szczególności odnotowano pobicie rekordu Gerda Mullera. Natomiast osiągnięcia klubowe 33-latka nie są zbyt okazałe. Polak ma w dorobku jedynie mistrzostwo Niemiec.

Warto jednak pamiętać o istotnej sprawie. Lewandowski niedawno odebrał Złotego buta za największą ilość goli. Taka nagroda również może mieć bezpośredni wpływ na wynik głosowania „France Football”.