Trener Spezii niezadowolony z powodu odejścia Jakuba Kiwiora. „To frustrujące”

Już niedługo powinniśmy otrzymać potwierdzenie transferu Jakuba Kiwiora do Arsenalu. Z odejścia polskiego obrońcy nie jest zadowolony trener Spezii. Do tej pory Kiwior był kluczowym piłkarzem włoskiego klubu.

Po półtora roku gry w Spezii Jakub Kiwior zmienia klub. Transfer reprezentanta Polski jest na ostatniej prostej. W ciągu najbliższych godzin Arsenal powinien ogłosić nabycie nowego zawodnika. Mówi się, że Anglicy mają zapłacić za Kiwiora 25 milionów euro.

Jakub Kiwior był kluczowym graczem Spezii. W tym sezonie Serie A rozegrał 17 meczów, w zdecydowanej większości rozegrał pełne 90 minut. Zabrakło go jedynie w dwóch ostatnich potyczkach. Wynikało to jednak z nadchodzącego transferu do Arsenalu.

Z powodu odejścia Jakuba Kiwiora nie jest zadowolony trener Spezii. Luca Gotti, bo o nim mowa, stwierdził, że tego typu transfery są frustrujące z punktu widzenia trenera. Podkreśla on jednak, że cieszy się z szansy, którą otrzymał sam piłkarz.

– To frustrujące dla trenera, ponieważ kiedy pracujesz, aby zbudować zawodnika, nie możesz cieszyć się owocami swojej pracy, ponieważ są one sprzedawane i naciskasz przycisk resetowania – skomentował Luca Gotti.

–  Bardzo się cieszę z powodu tej szansy, którą sobie stworzył. To także największa sprzedaż w historii Spezii i myślę, że klub też jest z tego zadowolony – dodał trener Spezii.

– Ja jednak nie mogę być z tego zadowolony. Są trenerzy, którzy ciągle narzekają i proszą o wzmocnienia. To nie w moim stylu, ale często jestem w sytuacji, że moje kluby sprzedają piłkarzy z dużym zyskiem. Nie oznacza to, że gracze, którzy przybywają, aby ich zastąpić, są gorsi. Są po prostu mniej gotowi do gry – podkreślił Gotti.


źródło: sport.pl

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments