Trener Slavii Praga obawia się rozkupienia zespołu po sukcesie w LE. „Trener Leicester podpytywał mnie o jednego piłkarza już przed pierwszym meczem”

Jindrich Tripsovsky skomentował czwartkowy sukces Slavii Praga. Czesi wyeliminowali Leicester City z Ligi Europy. Trener ekipy z Pragi twierdzi, że to sportowy cud. Teraz obawia się rozkupienia zespołu.

Euforia

W pierwszym meczu padł bezbramkowy remis. Rewanż na King Power Stadium zakończył się zwycięstwem Slavii Praga. Czesi wygrali 2:0, a Ondrej Lingr na swoim Twitterze skomentował całe zajście w słowach: „To jest pieprzony sen”.

Obawy przed rozkupieniem

Z sukcesu zadowolony był również trener Slavii, Jindrich Tripsovsky. Szkoleniowiec ekipy z Pragi jednak obawia się, że bogatsze kluby mogą wykupić jego kluczowych piłkarzy.

– To sportowy cud. Nasz awans porównałbym do zwycięstwa Leicester w Premier League. Różnica między piłką czeską i angielską jest ogromna – mówił trener Slavii po meczu z Leicester.

– Brendan Rodgers pytał mnie o Abdallaha Simę już przed pierwszym meczem. Mówił wtedy, że to fantastyczny piłkarz.

– Będę szczęśliwy, gdy ci chłopcy dotrą do Premier League. A jeszcze lepiej, jeśli odejdą za kwoty, które pomogą Slavii, a nie za 6 mln euro, a potem będą regularnie grać. Wierzę, że piłkarze, którzy od nas odejdą, przystosują się dogry w Premier League tak samo dobrze jak Vlada Coufal i Tomas Soucek. Niestety lato będzie dla nas trudne – cytuje Tripsovskiego portal Meczyki.pl.

Vladimir Coufal i Tomas Soucek grają obecnie w West Hamie United. Do Młotów przeszli za odpowiednio 6 i 16 mln euro. Byli piłkarze Slavii Praga są teraz kluczowymi zawodnikami The Hammers, którzy zajmują 4. miejsce w tabeli Premier League.

Źródło: Meczyki.pl, Blesk.cz