Trener Qarabagu Agdam zabrał głos po porażce z Lechem Poznań. „Byliśmy lepsi”

Lech Poznań pokonał w Qarabag Agdam w pierwszym meczu I rundy eliminacji Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023. Po meczu głos zabrał trener azerskiego zespołu. Qurban Qurbanov uważa, że jego zespół był tego dnia lepszy od Kolejorza.

Za nami pierwszy mecz polskiego klubu w europejskich pucharach w sezonie 2022/2023. Jako pierwszy na arenie międzynarodowej zaprezentował się Lech Poznań. Kolejorz z racji zdobycia tytułu mistrza Polski w ubiegłym sezonie, przystąpił do rywalizacji o awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. W I rundzie eliminacji rywalem polskiego zespołu był Qarabag Agdam.

Qarabag pokonany. Lech Poznań o krok od awansu do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów [REAKCJE]

Zwycięstwo Lecha nad Qarabagem

Od samego początku spotkania w Poznaniu to Qarabag był stroną przeważającą. Mimo to w 41. minucie Lech zdołał wyjść na prowadzenie po strzale Mikaela Ishaka – było to jedyne celne uderzenie Lecha w pierwszej połowie meczu. W drugiej połowie spotkania gra Polaków wyglądała już nieco lepiej, jednak więcej bramek kibice zgromadzeni na stadionie w Poznaniu już nie zobaczyli. Lech wygrał 1:0. Kwestia awansu rozstrzygnie się za tydzień, kiedy dojdzie do rewanżu.

Nietypowe metody słoweńskich kibiców. Przerwali powitalną konferencję nowego trenera [WIDEO]

Wypowiedź trenera Qarabagu

Po ostatnim gwizdku sędziego na temat meczu wypowiedział się trener przyjezdnej drużyny, Qurban Qurbanov. Zdaniem szkoleniowca Qarabagu to jego zespół był stroną dominującą we wtorkowym meczu.

– Byliśmy lepsi od Lecha. Za tydzień musimy zagrać tak samo, tylko skuteczniej. Będziemy mieli kilka dni na lepsze przygotowanie się do rewanżu – skomentował trener Qarabagu.