Trener Pogoni Szczecin tłumaczy porażkę z KR Reykjavik. „Trudne spotkanie”

Pogoń Szczecin przegrała w rewanżowym starciu z islandzkim KR Reykjavik. Trener Portowców próbował wyjaśnić przyczyny porażki z półamatorskim zespołem stwierdzeniem, że był to „niewygodny rywal”.

Gustafsson tłumaczy porażkę z islandzkim klubem

Pogoń Szczecin przegrała w rewanżowym meczu przeciwko KR Reykjavik w pierwszej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji. Podopieczni Jensa Gustafssona nie strzelili bramki półamatorskiemu zespołowi (spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla ekipy z Islandii). Na szczęście Portowcy mieli sporą zaliczkę po pierwszym spotkaniu (4:1), dlatego awansowali do drugiej rundy eliminacji.

Kosta Runjaić chce więcej wzmocnień. „Potrzebujemy jeszcze 3-4 jakościowych piłkarzy” [CZYTAJ]

Jens Gustafsson postanowił wytłumaczyć porażkę zespołu. Trener Pogoni Szczecin uważa, że rywale z Islandii postawili trudne warunki do gry.

– Co do mojej opinii na temat meczu… było to trudne spotkanie. Ten dzisiejszy mecz pokazał, jaki poziom miało spotkanie w Szczecinie w poprzednim tygodniu. Ten poziom był bardzo wysoki. KR był dziś dla nas bardzo, bardzo niewygodny. W niektórych momentach kończyliśmy akcje w ich stylu, a nie jest to sposób, w jaki chcemy się prezentować. To było dla nas trudne – powiedział Jens Gustafsson po meczu z półamatorskim KR Reykjavik.

– Na koniec dnia najważniejszą kwestią jest jednak to, że jesteśmy w drugiej rundzie. Nic innego dziś nie było tak istotne. Nie zapominajmy, że w Szczecinie zagraliśmy świetny mecz i dziś dzięki niemu jesteśmy w kolejnej rundzie – podsumował trener Pogoni Szczecin.

Przewidywana tabela Ekstraklasy na sezon 2022/2023 [CZYTAJ]

Źródło: Pogoń Szczecin