Trener Karabachu z szacunkiem o Lechu. „Są lepsi niż Legia z 2020 roku, będzie nam trudniej”

Gurban Gurbanow odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas konferencji prasowej przed meczem Lecha Poznań z Karabachem Agdam. Trener azerskiego zespołu podchodzi do rywalizacji z Kolejorzem z dużym szacunkiem.

Trudny rywal dla Kolejorza

Już we wtorek odbędzie się pierwszy mecz eliminacji do Ligi Mistrzów. Lech Poznań podejmie u siebie Karabach Agdam. Losowanie nie było łaskawe dla Kolejorza. Poznaniacy trafili na najtrudniejszego rywala.

Mimo to szkoleniowiec Karabachu Agdam nie uważa, żeby jego zespół był na lepszej pozycji przed tym dwumeczem. Gurban Gurbanow przyznał, że to „starcie dwóch mocnych zespołów i nie ma w tej parze żadnego faworyta”.

Lech Poznań prosił o przełożenie meczu o Superpuchar. „Chcieliśmy lepiej się przygotować do rewanżu z Karabachem, ale związek nam odmówił” [CZYTAJ]

– Poznaniacy lubią być przy piłce, są mocni w ataku pozycyjnym, potrafią do niego angażować całą drużynę. Dlatego musimy być uważni od samego początku. Nie podejmiemy zbyt wielkiego ryzyka – powiedział trener Karabachu na konferencji przed wtorkowym meczem.

– Nie czujemy się faworytem spotkania w Poznaniu, ani całego dwumeczu. Zdajemy sobie sprawę, jak wielkie są oczekiwania wobec Lecha. Myślę, że w tej parze faworyta po prostu nie ma. Przed nami starcie dwóch mocnych zespołów – dodał.

Porównanie z Legią

Szkoleniowiec został poproszony o porównanie Legii Warszawa i Lecha Poznań. Przypomnijmy, że Karabach pokonał Wojskowych w IV rundzie eliminacji do Ligi Europy w sezonie 2020/21. Legioniści przegrali na Łazienkowskiej aż 0:3.

Raków Częstochowa przełożył mecz 2. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Ma to związek z grą w europejskich pucharach [CZYTAJ]

– Lech jest lepszy niż tamta Legia i uważam, że teraz będzie nam trudniej – podsumował Gurbanow.

Źródło: Lech Poznań, Sport.pl