Trener Herthy Berlin marzy o Sebastianie Szymańskim. Podano potencjalne zarobki reprezentanta Polski

Podczas trwającego okna transferowego klub najprawdopodobniej zmieni Sebastian Szymański. Jednym z możliwych kierunków jest Hertha Berlin. Roman Kołtoń przekazał, ile reprezentant Polski mógłby potencjalnie zarobić na grze w niemieckim klubie.

O transferze Sebastiana Szymańskiego mówi się już od dłuższego czasu. Przez ostatnie trzy sezony Polak grał w rosyjskim Dynamie Moskwa, gdzie zdołał rozwinąć swoje skrzydła. W tym okresie 23-latek zagrał w sumie w 85 meczach, strzelając 8 bramek i notując 17 asyst.

Co dalej z Kamilem Grosickim? Dziennikarz przekazał nowe informacje [CZYTAJ]

Gdzie trafi Szymański?

Szczególnie ostatni sezon był wyjątkowo udany dla polskiego piłkarza. W związku z dobrą dyspozycją Polakiem zaczęły się interesować kluby z topowych lig w Europie. Agent piłkarza mówił przed kilkoma tygodniami, że Szymańskim interesują się między innymi kluby z Premier League i LaLiga. W kontekście Hiszpanii dużo mówiło się o zainteresowaniu ze strony Sevilli i Realu Sociedad.

Ile zarobią polskie kluby na potencjalnym transferze Lewandowskiego? Do podziału trafią miliony złotych [CZYTAJ]

Warunki kontraktu

Ostatnio zdecydowanie więcej mówi się jednak o możliwym transferze do… Herthy Berlin. W obliczu wcześniejszych doniesień o zainteresowaniu ze strony klubów z LaLiga i Premier League transfer do Herthy nie wydaje się robić większego wrażenia. Nowym trenerem Herthy został ostatnio Sandro Schwarz. To właśnie pod okiem niemieckiego szkoleniowca Szymański w pełni rozwinął skrzydła. Roman Kołtoń podkreśla, że Schwarz chętnie widziałby w swoim zespole Szymańskiego. Dziennikarz zdradził także, ile Polak mógłby zarabić w Hercie.

– Gdyby niemiecki klub miałby mu płacić kontrakt, to byłby on na poziomie 2,5 milion euro rocznie. 4-letni kontrakt, to jest 10 milionów – zdradził Roman Kołtoń.

– Dynamo Moskwa chce konkretnej sumy odstępnego za polskiego piłkarza. Mówiło się o 12 milionach euro, teraz mówi się, że jest to 9 milionów euro. To jest spora suma odstępnego – ujawnił Kołtoń.

– Hertha jest bardzo zainteresowana, ponieważ fanem Sebastiana Szymańskiego jest Sandro Schwarz. To jest ulubiony piłkarz Sandro Schwarza. Jest on absolutnie przekonany, że mógłby grać skutecznie w Bundeslidze – podkreślił.

Michał Budzich