Trener Fortuny Düsseldorf chwali Dawida Kownackiego. „Zobaczyłem w nim dużo jakości”

Trener Fortuny Düsseldorf pochwalił Dawida Kownackiego. Szkoleniowiec niemieckiego drugoligowca zobaczył w polskim zawodniku dużo jakości.

Dobra dyspozycja „Kownasia” i pochwała od trenera

Jeszcze kilka tygodni temu wiele wskazywało na to, że Dawid Kownacki nie wróci do Fortuny Düsseldorf. Kolejorz chciał wykupić swojego wychowanka z niemieckiego klubu. Tak się jednak nie stało. Piłkarz spędził okres przygotowawczy w Fortunie i pokazał się z bardzo dobrej strony.

To jest już niemal pewne! Robert Lewandowski zostanie piłkarzem FC Barcelony [CZYTAJ]

Polak miał udział przy pięciu bramkach dla swojej drużyny podczas sparingów przed sezonem 2022/2023. Żaden piłkarz Fortuny nie był tak efektywny, jak Dawid Kownacki. 25-latek zasłużył więc na pochwałę od trenera Daniela Thioune’a.

– To ważne, gdy piłkarze są zaangażowani na 100 proc. Zobaczyłem w nim dużo jakości od pierwszego dnia przygotowań. Pokazał, że mu bardzo zależy – powiedział szkoleniowiec Fortuny Düsseldorf.

Według doniesień Bilda Kownacki odżył i bardzo dobrze czuje się w niemieckim klubie. Umowa 25-latka z Fortuną Düsseldorf obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Niewykluczone więc, że Polak przedłuży kontrakt z „Flingeraner”.

Trener Pogoni Szczecin tłumaczy porażkę z KR Reykjavik. „Trudne spotkanie” [CZYTAJ]

Źródło: Meczyki, Bild