Toni Kroos i Luka Modrić pożegnali Casemiro. „Ciągle pamiętam twój debiut, ależ byłeś nerwowy”

Toni Kroos i Luka Modrić pożegnali Casemiro. Pomocnicy Realu Madryt napisali listy do Brazylijczyka, które zostały opublikowane na łamach dziennika MARCA.

Partnerzy z boiska pożegnali Casemiro

Casemiro zmieni Real Madryt na Manchester United. Według medialnych doniesień Królewscy otrzymają za 30-latka 60 milionów euro i 10 milionów w formie bonusów. Kontrakt Brazylijczyka z Czerwonymi Diabłami ma obowiązywać przez cztery lata. Toni Kroos i Luka Modrić postanowili pożegnać swojego kolegę z pomocy za pomocą listów opublikowanych w dzienniku MARCA.

– Z tobą, mój drogi Case, nie dało się nie pocić… w jakiejkolwiek sytuacji. Bo nie pozwalałeś na relaks nawet w saunie. Zostanie tam, było dodatkową udręką: mówiłeś, żeby tam iść i praktycznie miałeś tam przygotowane rowerki i ciężary. To ostrzeżenie, żeby wiedzieli o tym twoi nowi koledzy. Bo z tobą nawet sauna była siłownią… a ludziom pozwalasz na leżenie tylko w trakcie robienia brzuszków. Będę za tobą tęsknić. Za wzorowym profesjonalistą. Za topowym piłkarzem. Za walczakiem, który uratował mnie od kilku… Jednak ponad wszystkim za dobrą osobą. Stworzyliśmy historię, do cholery! Co za najbardziej legendarny etap… Teraz nasze drogi sportowe się rozchodzą, ale pozostaje nasza przyjaźń. Zapewniam cię o tym. Życzę ci wszystkiego najlepszego, niedługo się zobaczymy. Szczęścia. Twój Toni – napisał Niemiec.

Bruno Fernandes z nietypowym wyznaniem. Pomocnik Manchesteru United śledzi Ekstraklasę [CZYTAJ]

– Drogi Case, ciągle pamiętam twój debiut z naszym klubem… Ależ byłeś nerwowy! Prosiłem cię, żebyś się uspokoił i teraz o tym myślę, że zobacz, jak to się potoczyło. Ileż osiągnąłeś! To też był mój pierwszy sezon i żaden z naszej dwójki nie mógł sobie wyobrazić, co szykuje nam futbol. Stałeś się prawdziwym liderem. Byłeś nim dla kolegów i dla madridismo. Będziemy o tym pamiętać na zawsze. Wiele razem wygraliśmy, ale ja zapamiętam momenty, których nikt nie widzi. Codzienną pracę w Valdebebas. A szczególnie żarty, bo zawsze byłeś w dobrym humorze, nawet w napiętych momentach czy po błędach. Te śmiechy z tobą dawały mi spokój. Tak samo jak spojrzenia za siebie i dostrzeganie ciebie, wiedząc, że będzie dużo „Njega-njega”. Byłeś najlepszym ochroniarzem na świecie. Będę za tobą tęsknić, ale życzę ci wszystkiego najlepszego. Na to zasługuje taki profesjonalista i taka osoba jak ty. Dziękuję za wszystko i dużo szczęścia, przyjacielu – dodał Luka Modrić.

Reakcja Dariusza Mioduskiego na drugą bramkę Górnika Zabrze. „Jego mina mówi wszystko” [WIDEO]

Casemiro reprezentował barwy Realu Madryt od 2013 roku. W sezonie 2014/15 udał się na wypożyczenie do Porto, a następnie stał się ważną postacią w ekipie Królewskich. Brazylijczyk zdobył z madryckim klubem osiemnaście trofeów.

Źródło: MARCA, realmadryt.pl (tłumaczenie)