Jan Tomaszewski radzi Paulo Sousie przed EURO: Ważne, aby nie grał Robertem Lewandowskim w pomocy

Zbliżają się Mistrzostwa Europy, w których oczywiście udział weźmie reprezentacja Polski. Jan Tomaszewski, były reprezentant Polski, radzi Paulo Sousie, co ten musi zrobić, by na EURO osiągnąć sukces. 73-latek wydaje się być ogromnym optymistą.

Tomaszewski pełen optymizmu

Jan Tomaszewski w ostatnich kilku latach stał się ekspertem ds. reprezentacji Polski. Były bramkarz „Biało-Czerwonych” często krytykuje poczynania poszczególnych selekcjonerów i doradza im, co ci powinni zrobić inaczej. Tomaszewski uważa, że obecnie mamy najlepsze pokolenie polskich piłkarzy w historii.

– Moje zdanie jest takie, że mamy obecnie najlepsze piłkarskie pokolenie w historii. I mamy naprawdę szanse na zdobycie medalu na tych mistrzostwach. Bo jeśli nie oni, to kto? Bo jeśli nie teraz, to kiedy? – pyta Tomaszewski.

– Ci chłopcy mają realne szanse grać w półfinale. A później… Tu już zadecyduje szczęście, przypadek. Na półfinał naszą drużynę stać. Warto pamiętać, że dla niektórych zawodników to może być ostatni wielki turniej – dodał były reprezentant Polski.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Istotna zmiana w przepisach EURO 2020. Paulo Sousa będzie miał większe pole manewru

Jan Tomaszewski radzi Paulo Sousie

W styczniu tego roku na kilka miesięcy przed startem EURO reprezentacja Polski zmieniła selekcjonera. Oczywiste jest, że drużyna pod wodzą nowego trenera nie zagra od razu na 100% swoich możliwości, gdyż trener musi poznać predyspozycje poszczególnych piłkarzy. Mimo to Jan Tomaszewski zarzuca Sousie, że ten zbyt dużo eksperymentował podczas marcowego zgrupowania.

–  Życzę Paulo Sousie, aby trafił ze składem. Mam nadzieję, że nie będzie dalej eksperymentował i grał dwoma „dziewiątkami”, jak miało to miejsce w meczu z Anglią na Wembley. To było dla mnie samobójstwo. Ważne również, aby nie grał Robertem Lewandowskim w pomocy – doradza Jan Tomaszewski.

Przełożone z 2020 na 2021 rok Mistrzostwa Europy w piłce nożnej mężczyzn rozpoczną się 11 czerwca i potrwają do 11 lipca. W rozgrywkach wezmą udział 24 europejskie reprezentacje, które zostały podzielone na 6 czterozespołowych grup. Polska trafiła do grupy „E”, gdzie zmierzy się z Hiszpanią, Szwecją oraz Słowacją.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oficjalnie. Wiadomo, gdzie zagrają Polacy na Euro. Miasta dzieli 4500 kilometrów…

źródło: Super Express

Michał Budzich