Tomasz Włodarczyk ostro o bramkarzu Lecha Poznań. „To wyglądało tak, jakby się rzucał na kanapę”

Lech Poznań poległ w dwumeczu z Karabachem Agdam i odpadł z eliminacji Ligi Mistrzów w sezonie 2022/2023. Jednym z antybohaterów tego starcia kibice i eksperci wybrali bramkarza Kolejorza. W mocnych słowach o jego postawie wypowiedział się dziennikarz, Tomasz Włodarczyk.

Niestety, w sezonie 2022/2023 nie zobaczymy polskiego klubu ani w Lidze Mistrzów, ani w Lidze Europy. Po zwycięstwie w pierwszym meczu na własnym stadionie 1:0 Lech został rozgromiony na wyjeździe przez Karabach 1:5. Tym samym Kolejorz odpadł z walki o fazę zasadniczą Ligi Mistrzów w tym sezonie. Walkę w europejskich pucharach Lech będzie kontynuował w kwalifikacjach do Ligi Konferencji Europy.

Trener Lecha Poznań niezadowolony z pracy sędziów. „Nie był to też najlepszy dzień dla nich” [CZYTAJ]

Fatalny występ bramkarza

Po rewanżowym meczu Karabach-Lech wiele słów krytyki spadło na nowego bramkarza Kolejorza, Artura Rudko. Z jego przyjściem w Poznaniu wiązano wielkie nadzieje. Niestety, przygoda Ukraińca w Lechu nie rozpoczęła się dla niego najlepiej. Jego dzisiejszy występ w ostrych słowach ocenił Tomasz Włodarczyk, dziennikarz portalu „meczyki.pl”.

– Lech był o trzy klasy gorszy od Karabachu. Przede wszystkim bramkarz Rudko grał na poziomie amatorskim, wypluwał wręcz co drugą piłkę, nie potrafił opanować futbolówki. Można się śmiać, że trzeba mu śliniak założył, bo tak wszystko wypluwa. Jedna, druga bramka… To wyglądało tak, jakby się rzucał na kanapę, a nie na murawę – powiedział Tomasz Włodarczyk.

– Lech popełnił ewidentny transferowy błąd. Wydawałoby się, że ludzie, którzy powinni się mniej znać na piłce, zwracali od tygodnia uwagę, że Lech potrzebuje naprawdę dobrego bramkarza. Nie z dyskontu, nie z przeceny, a wreszcie bramkarza, na którego trzeba położyć dobre pieniądze. Mówiono o naprawdę dobrych bramkarzach, którzy byli na wyciągnięcie ręki za przyzwoitą cenę. Chociażby ten Frantisek Plach, któremu kończy się za pół roku kontrakt… Jeżeli chcesz walczyć o konkretne cele w Europie, to musisz zainwestować, a ściągasz bramkarza, które były podzielone opinie – dodał dziennikarz.


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leon
Leon
Gość
22 dni temu

Lech za kompromitację jaką zrobił polskiemu sportowi powinien – tytułem „nagrody” -przystąpić do rozgrywek ligowych z ujemnym saldem punktowym, np -5 pktów… Może by to otrzeźwiło niektórych i ostrzegło przed robieniem wstydu przed Europą i Azją?