Tomasz Kędziora komentuje decyzję Paulo Sousy. „Nie pomyślałem, że mogę nie pojechać na reprezentację”

Tomasz Kędziora był jednym z największych nieobecnych na marcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski. Piłkarz Dynama Kijów był gościem na kanale „Foot Truck”, gdzie porozmawiał o sytuacji, do której doprowadził Paulo Sousa.

W drużynie narodowej zadebiutował w 2017 roku i od tamtej pory zagrał w biało-czerwonych barwach 21 razy. Za kadencji Jerzego Brzęczka Tomasz Kędziora był pewnym punktem reprezentacji Polski. Były trener m.in. Wisły Płock wyżej w hierarchii stawiał właśnie piłkarza Dynama Kijów, aniżeli Bartosza Bereszyńskiego.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kto jest bliżej, a kto dalej wyjazdu na EURO? Lista wygranych i przegranych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski

Odważna decyzja Paulo Sousy

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski, Paulo Sousa, wyżej jednak ceni Bereszyńskiego, który prawdopodobnie bardziej pasuje Portugalczykowi do stylu gry, który chce narzucić trener. Mimo wszystko powołanie tylko jednego prawego obrońcy na zgrupowanie wzbudziło wiele emocji wśród kibiców. Niektóre osoby mówiły, że brak powołania dla Kędziory wynika z braku dostatecznej znajomości języka angielskiego.

– Nawet przez chwilę nie pomyślałem, że mogę nie pojechać na reprezentację. Niestety, plany się zmieniły. Myślę, że po angielsku dogadam się bez problemu. Z trenerem Sousą rozmawiałem przez telefon po angielsku – zdradził Tomasz Kędziora.

– Teraz można się śmiać, ale to nie było nic przyjemnego, bo od U-16 praktycznie zawsze jeździłem na reprezentację, jeżeli byłem zdrowy. Teraz tak wyszło, że no nie pojechałem – dodał.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tomasz Kędziora rozczarowany brakiem powołania. „Selekcjoner w żaden sposób nie uargumentował swojego wyboru”

Trener Sousa zmienił system gry, w jakim do tej pory grała reprezentacja Polski. Z czterech obrońców portugalski szkoleniowiec przeszedł na grę z trzema środkowymi obrońcami oraz dwoma wahadłowymi. Tomasz Kędziora ocenił, na jakiej pozycji najchętniej by się widział.

– Szczerze mówiąc, to mało grałem w tym systemie. Ale jeśli miałbym wybierać, to byłby to albo pół-prawy środkowy obrońca, albo wahadłowy – ocenił 21-krotny reprezentant Polski.

– Myślę, że za kilka lat ja będę już środkowym obrońcą. Przygodę z piłką w juniorach zaczynałem jako środkowy obrońca, dopiero potem przesunięto mnie na bok obrony – dodał piłkarz Dynama Kijów.

Najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski rozpocznie się pod koniec maja i będzie to obóz przed EURO, które rozpocznie się w czerwcu. Tomasz Kędziora nie chce rezygnować z walki o wyjazd na Mistrzostwa Europy.

– Jest to dla mnie dziwna sytuacja i ciężko jest mi się odnaleźć. Nie ma co składać broni, trzeba walczyć, by potem móc spojrzeć w lustro i powiedzieć „nic nie mogłem więcej zrobić, jest to tylko decyzja trenera” – zakończył wątek.

Michał Budzich