Tomasz Hajto sugeruje zmianę na skrzydle. „Liczby Jóźwiaka nie przemawiają na jego korzyść”

Tomasz Hajto udzielił wywiadu Maciejowi Słomińskiemu z Interii Sport. Były reprezentant Polski twierdzi, że Kamil Jóźwiak w meczu z Anglikami nie powinien wystąpić od początku. Argumentuje to słabymi liczbami Polaka w Derby County.

Za biało-czerwonymi już dwa mecze eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. W pierwszym meczu podopieczni Paulo Sousy zremisowali z Węgrami 3:3. Drugie spotkanie ze znacznie niżej notowanym rywalem zakończyło się zwycięstwem Polaków 3:0.

Już w środę reprezentacja Polski zmierzy się z Anglią na Wembley. Wiemy, że w starciu z Synami Albionu zabraknie Roberta Lewandowskiego, który nabawił się kontuzji w meczu z Andorą.

„Jóźwiak powinien wejść z ławki”

Tomasz Hajto w rozmowie z Maciejem Słomińskim sugeruje, żeby najlepszy w ostatnich spotkaniach reprezentacji Kamil Jóźwiak nie rozpoczynał meczu od pierwszej minuty. Były obrońca Schalke twierdzi, że liczby skrzydłowego Derby County na poziomie Championship nie przemawiają na jego korzyść.

– Musimy bardzo mądrze bronić całym zespołem. Czekać na stałe fragmenty gry i wyprowadzać kontry, to co polska husaria ma w piłkarskim DNA. Wiele zależeć będzie od naszych skrzydeł – stwierdził 62-krotny reprezentant Polski.

– Wydaje mi się, że Kamil Jóźwiak powinien wejść jako rezerwowy. Z Węgrami od 60. minuty pokazał się o wiele lepiej niż z Andorą od początku. Szanuję jego umiejętności, ale kiepskie liczby osiągnięte w drużynie z końcówki Championship nie przemawiają na jego korzyść – powiedział w rozmowie z Interią Sport Hajto.

Jeden z najlepszych

Przypomnijmy, że wychowanek Lecha Poznań znalazł się w jedenastce drugiej kolejki eliminacji do mundialu w Katarze. Whoscored.com oceniło Jóźwiaka na notę 8.8.

Mecz Anglia – Polska zaplanowano na 31 marca o godzinie 20:45.

Źródło: Interia Sport