Tomasz Hajto krytykuje Szymona Marciniaka. „Na tym poziomie takich błędów nie można popełniać”

Tomasz Hajto skrytykował Szymona Marciniaka za podjętą przez niego decyzję we wtorkowym meczu Ligi Mistrzów. Sytuacja dotyczyła domniemanego faulu na piłkarzu SSC Napoli.

We wtorek odbył się rewanżowy meczu 1/4 finału Ligi Mistrzów pomiędzy SSC Napoli a AC Milan. Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem Rossoneri 1:0. W rewanżu padł remis 1:1. Tym samym awans do półfinału rozgrywek uzyskał zespół z Mediolanu,

W trakcie rewanżowego meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji w polu karnym AC Milan. Rafel Leao wykonał wślizg na biegnącym z piłką Hirvingu Lozano. Sędzia Szymon Marciniak nie dopatrzył się w tej sytuacji przewinienia. Wideo z tego zdarzenia obejrzycie TUTAJ.

Decyzję Szymona Marciniaka skrytykował Tomasz Hajto. Zdaniem eksperta Polsatu Sport faul był ewidentny i drużynie z Neapolu powinien należeć się rzut karny.

– Ewidentny karny. Leao najpierw ewidentnie trafia w nogę rywala. Wygina mu aż nogę. Na tym poziomie takich błędów nie można popełniać – ocenił Tomasz Hajto.

– Kluczowej decyzji w meczu, który przechodzi do historii Napoli i Milanu, nie można podjąć ot tak sobie. Ja dla świętego spokoju, dla rangi tego meczu, dla wyniku 0:0 – a nie jest to sytuacja zero-jedynkowa – podszedłbym do monitora i to sprawdził. Po to, żeby mieć czyste sumienie – skomentował ekspert.


źródło: polsat sport

Michał Budzich