To jest już niemal pewne! Robert Lewandowski zostanie piłkarzem FC Barcelony

 

Nastąpił przełom w sprawie transferu Roberta Lewandowskiego! Kapitan reprezentacji Polski zostanie piłkarzem FC Barcelony, tak wynika z doniesień Tomasza Włodarczyka. Pozostały już tylko formalności. Lewandowski ma zostać piłkarzem Blaugrany w ciągu najbliższych kilku dni.

Po zakończeniu sezonu 2021/2022 Robert Lewandowski jasno oznajmił, że chce opuścić Bayern Monachium. Celem Lewandowskiego był transfer do FC Barcelony. Do tej pory transferu nie udało się jednak dopiąć. W związku z tym Lewandowski stawił się w tym tygodniu na treningach Bayernu Monachium. Już w sobotę ma odbyć się prezentacja kadry Bayernu na nowy sezon. W wydarzeniu nie ma brać udziału 33-letni Polak. Każe nam to sądzić, że transfer Polaka jest już coraz bliżej realizacji.

Bayern planuje prezentację drużyny na nowy sezon. Co z Lewandowskim? [CZYTAJ]

Koniec sagi

Wszystko wskazuje jednak na to, że kilkutygodniowa saga związana z transferem Roberta Lewandowskiego dobiega końca. W ostatnich tygodniach trwały negocjacje między FC Barceloną i Bayernem Monachium. Wygląda na to, że w końcu obie strony doszły do porozumienia. Bazując na doniesieniach Tomasza Włodarczyka, 33-letni napastnik dopiął swego i po ośmiu latach opuści Bayern Monachium. Nowym „domem” dla Roberta Lewandowskiego ma zostać FC Barcelona.

Bracia Żuk wybrali klub w Polsce. „Poczuli, że będą mogli się tutaj nadal rozwijać sportowo” [CZYTAJ]

Nieoficjalne porozumienie

Najnowsze informacje odnośnie sytuacji Roberta Lewandowskiego przekazał Tomasz Włodarczyk. Zdaniem dziennikarza portalu „meczyki.pl” sprawa transferu Polaka nabrała tempa w czwartkowy wieczór. FC Barcelona i Bayern Monachium nieoficjalnie miały dojść do porozumienia w sprawie transakcji, której twarzą jest Robert Lewandowski. Transfer ma zostać dopięty w ciągu najbliższych dni.

Będzie Liga Mistrzów w Warszawie! Na stadionie Legii zagra Szachtar Donieck [CZYTAJ]

Pozostały formalności

Dowiadujemy się, że władze Bayernu Monachium maja usiąść do rozmów z przedstawicielami FC Barcelony. Kwestia transferu jest już przesądzona. Do ustalenia pozostał już jedynie formalności. Robert Lewandowski ma podpisać 3-letni kontrakt z Dumą Katalonii.

Kosmiczna oferta dla Cristiano Ronaldo. Wielkie pieniądze leżą na stole [CZYTAJ]

Fazbrizio Romano potwierdza

O przełomie w kwestii transferu napisał także Fabrizio Romano, który uchodzi za najlepiej poinformowanego dziennikarza odnośnie rynku transferowego. Dowiadujemy się, że FC Barcelona złoży nową propozycję za Lewandowskiego. Wszystkie strony są ze sobą w bezpośrednim kontakcie w celu osiągnięcia porozumienia. Sam zainteresowany miał nalegać na Bayern w ostatnich 24 godzinach, by dołączyć do FC Barcelony najszybciej, jak to możliwe.

Kolejny klub włączył się do wyścigu o Drągowskiego. Polak może zostać w Serie A [CZYTAJ]

Potwierdzenie z Niemiec

Niemieckie media również potwierdzają powyższe pogłoski. Według Floriana Plettenberga ze „Sky” FC Barcelona i Bayern Monachium chcą sfinalizować transfer Roberta Lewandowskiego jeszcze w ten weekend! Polak nie powinien wziąć udziału w podróży Die Roten do USA.

Legia rozmawia z byłym piłkarzem ws. powrotu do klubu. „Negocjacje już trwają” [CZYTAJ]

Kiedy prezentacja Lewandowskiego?

Jeszcze wczoraj mówiło się, że FC Barcelona planuje oficjalną prezentację Roberta Lewandowskiego tuż po amerykańskim tournee. Duma Katalonii ostatnie spotkanie w Stanach Zjednoczonych ma rozegrać 31 lipca. W związku z tym, jeśli powyższe doniesienia się potwierdzą, prezentacja Lewandowskiego jako piłkarza Barcy miałaby nastąpić na początku sierpnia. Nie przeszkodziłoby to jednak w tym, by Polak mógł dołączyć do zespołu Xaviego w USA.

FC Barcelona planuje prezentację Roberta Lewandowskiego. Wiemy, kiedy miałoby do tego dojść [CZYTAJ]


źródło: meczyki.pl

Michał Budzich