„To dziecinada”. Tomaszewski o zamieszaniu wokół Lewandowskiego

Jan Tomaszewski udzielił wywiadu Super Expressowi. Były bramkarz reprezentacji Polski skomentował zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego. 74-latek uważa, że saga transferowa z Polakiem w roli głównej jest „dziecinadą”.

Trudne negocjacje

Media od wielu miesięcy spekulują na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego. Wiele wskazuje na to, iż Polak dołączy do FC Barcelony. Bayern naciska jednak, aby Duma Katalonii zaproponowała lepsze warunki finansowe. To w ich sytuacji jest bardzo trudne, ponieważ Barca ma okrojony budżet.

Sam zawodnik publicznie wyraża swoją chęć do opuszczenia Bayernu Monachium. Robert Lewandowski uważa, że jego przygoda z Bawarczykami dobiegła już końca. Polak nie zamierza pojawiać się na obozie przygotowawczym do nowego sezonu. Niemcy rozpoczną zgrupowanie 12 lipca.

Co z transferem Makany Baku do Legii Warszawa? „Była poważna przepychanka” [CZYTAJ]

„To dziecinada”

Jan Tomaszewski w rozmowie z Super Expressem przedstawił swoje zdanie na temat całej sagi transferowej. Były bramkarz reprezentacji Polski uważa, iż zamieszanie wokół Roberta Lewandowskiego to „dziecinada”, a transfer jest bardzo nieprofesjonalnie przeprowadzony.

– Dzisiaj jest to czeski film, nikt nic nie wie. I jeszcze raz podkreślam, ten transfer jest najbardziej nieprofesjonalnie zrobionym transferem w historii światowego futbolu, jeśli chodzi o najlepszego zawodnika świata. To dziecinada – ocenił 74-latek.

„Wszyscy chcemy jak najmniej kontrowersji wokół kadry”. Dudek o sytuacji Michniewicza [CZYTAJ]

Umowa Roberta Lewandowskiego z Bayernem Monachium obowiązuje do końca czerwca 2023 roku. Portal transfermarkt.de wycenia 33-letniego Polaka na 45 mln euro.

Źródło: Super Express