Termalica opublikowała specjalny komunikat: „Jesteśmy rozczarowani decyzją trenera”

Po dwóch dniach od podpisania w internecie pojawiła się informacja o tym, że Michał Probierz chce rozwiązać kontrakt z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Ostatni klub Ekstraklasy przygotował w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Odmeldowuję się. Nara.

Dwa dni temu Michał Probierz związał się umową z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. W sobotę od rana w internecie zaczęły pojawiać się informacje o tym, że szkoleniowiec chce rozwiązać umowę za porozumieniem obydwu stron. Według informacji osób z najbliższego otoczenia „Polskiego Guardioli” w kontrakcie określono pełne warunki, których klub najprawdopodobniej nie spełnił.

– Kompletnie inne były ustalenia przy podpisywaniu umowy. Chciał i był gotowy pomóc klubowi, pieniądze były dla niego sprawą drugorzędną. Ale poczuł się bardzo rozczarowany. Jeśli tak to wyglądało na początku pracy, strach pomyśleć, co byłoby dalej – cytuje „Przegląd Sportowy”.

Co na to klub?

Oczywiście nie mogło obyć się bez oficjalnego stanowiska klubu. Może w nim przeczytać między innymi to, że wszyscy są zaskoczeni decyzją Michała Probierza. Obecnie Termalica skupia się na znalezieniu szkoleniowca, który wytrzyma z nimi nie 2 dni, a prawie 2 lata.

Nocą o godz. 1.00 drogą mailową Zarząd Klubu otrzymał pismo od trenera Michała Probierza dotyczące rozwiązania umowy o pracę za porozumieniem stron. W ślad za przesłaną wiadomością pojawiły się informacje na portalach internetowych.

Jesteśmy rozczarowani decyzją trenera, który kilka dni temu podjął się zadania poprowadzenia Słoni i miał rozpocząć z dniem dzisiejszym okres przygotowawczy przed rundą wiosenną sezonu 2021/22.

Jak wiadomo, nie doszło nawet do spotkania z zawodnikami. Przedstawione przez trenera uzasadnienie nie posiada merytorycznych podstaw. Klub dotrzymał wszystkich ustaleń wynikających z umowy.

Zaskoczeni decyzją trenera są również sztab szkoleniowy, zawodnicy oraz kibice. Decyzja o rezygnacji trenera z misji utrzymania pierwszej drużyny Klubu w Ekstraklasie powoduje  zakłócenie i straty w przygotowaniu drużyny do rundy wiosennej, ponieważ wszystkie działania podporządkowane były trenerowi.

Obecnie jednak koncentrujemy się na wyłonieniu trenera, który zwiąże się z klubem na ten i kolejny sezon oraz podejmie zadanie utrzymania drużyny w Ekstraklasie – możemy przeczytać w komunikacie.