Tak Kucharski oszukał Roberta Lewandowskiego? Krzysztof Stanowski ujawnił szczegóły

Cezary Kucharski został dziś zatrzymany przez policję. Były reprezentant Polski próbował szantażem wyłudzić od Lewandowskiego 20 milionów euro. Teraz menadżerowi grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj rano Cezary Kucharski trafił w ręce policji. Menadżer miał szantażować Lewandowskiego i domagać się 20 milionów euro w zamian za milczenie na temat rzekomych przekrętów podatkowych polskiego napastnika. We wrześniu informowaliśmy o pozwie Kucharskiego przeciwko RL Managment. Według menadżera Lewandowski przeznaczał firmowe pieniądze do prywatnych celów. Kucharski zarządał wtedy aż 39 milionów euro odszkodowania!

Ze względu na całe zamieszanie związane z Cezarym Kucharskim, Krzysztof Stanowski postanowił ujawnić kulisy pewnego wydarzenia z 2016 roku. Robert Lewandowski podpisywał wtedy nową umowę z Bayerem Monachium i dopiero, gdy trzymał długopis w ręku, zorientował się, że coś jest z nią nie tak.

13 grudnia 2016 roku, Monachium. Tego dnia o 13:00 Robert Lewandowski ma przedłużyć kontrakt z Bayernem. Jednak, gdy siada za stołem i bierze do ręki długopis, decyduje się przed parafowaniem umowy sprawdzić jej dwa najważniejsze punkty — długość oraz roczne zarobki. Względem wcześniejszych warunków, które przekazał menedżerom, zarobki nie zgadzają się o milion euro, a długość — o rok. Kontrakt jest za niski i za długi – napisał Stanowski

Koniec końców Robert podpisał kontrakt po konsultacji z bliskimi. Lewandowski nie chciał robić awantur w siedzibie klubu, mimo tego, że umowa nie była taka, jaką ustalił z agentami.

Lewandowski dobrze pamięta, jak w jego domu Kucharski i Barthel przedstawiali warunki nowej umowy z Bayernem. Miała obowiązywać do 2020 roku i przynosić każdego roku 15 milionów euro. Zapisał to. Teraz jednak siedzi przy kartkach papieru przygotowanych przez klub, przy współpracy z jego menedżerami. Kluczowe wartości nie zgadzają się. Ostatecznie mówi do Kucharskiego i Barthela: – Oddacie mi te pieniądze z waszej prowizji – pisze dalej Stanowski

Agenci Roberta zgodzili się na warunki piłkarza. Według Krzysztofa Stanowskiego był to pierwszy moment, kiedy Lewandowski zaczął wątpić z współpracę z Kucharskim. Ich drogi oficjalnie rozstały się w lutym 2018 roku.

Kacper Polaczyk