Szykuje się wielki powrót do Legii Warszawa! W przeszłości był królem strzelców Ekstraklasy

Legia Warszawa osiągnęła porozumienie ze swoim byłym piłkarzem. Jak informuje Sebastian Staszewski, do klubu ze stolicy Polski ma wrócić Tomas Pekhart.

Tomas Pekhart występował w Legii Warszawa w latach 2020-2022. W barwach stołecznego klubu czeski napastnik rozegrał łącznie 90 oficjalnych meczów, w których strzelił 39 bramek. W sezonie 2020/2021 wywalczył nawet koronę króla strzelców PKO BP Ekstraklasy. Z Legią dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski w sezonach 2019/2020 i 2020/2021.

Nieudana przygoda w Turcji

Czeski napastnik opuścił Legię na rzecz tureckiego Gaziantepu w sierpniu 2022 roku. Przygoda 33-latka w Turcji nie potrwała jednak zbyt długo. Od końcówki listopada jest on wolnym zawodnikiem. Dla Gaziantepu Pekhart rozegrał 13 meczów, w których zdobył zaledwie 2 gole.

Powrót Pekharta

Od dłuższego czasu mówiło się o ewentualnym powrocie Pekharta do Polski. W czwartek Sebastian Staszewski potwierdził osiągnięcie porozumienia między Legią a Pekhartem. Obie strony mają związać się półtorarocznym kontraktem. 33-latek ma przylecieć do Polski już w piątek, po czym ma przejść testy medyczne przez podpisaniem umowy.

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments