Szokująca decyzja Macieja Skorży! Trener odchodzi z Lecha Poznań!

Takiej decyzji chyba nikt się nie spodziewał. Maciej Skorża zdecydował się odejść z Lecha Poznań. Powodem są „sprawy osobiste”. 50-letni trener podziękował za spędzony okres w Poznaniu.

Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań w kwietniu 2021 roku. W sezonie 2021/2022 50-letni szkoleniowiec zdobył z Kolejorzem mistrzostwo Polski. W przyszłym sezonie Lech pod wodzą Macieja Skorży miał wziąć udział w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Kolejorz walkę w europejskich pucharach w sezonie 2022/2023 będzie musiał jednak podjąć z nowym trenerem.

Skorża odchodzi z Lecha

O odejściu Macieja Skorży z Lecha Poznań poinformowano 6 czerwca. W oficjalnym komunikacie przedstawiono wypowiedź 50-letniego trenera. Powodem odejścia miały być sprawy osobiste.

– Poprosiłem władze klubu o rozwiązanie obowiązującej umowy. Niestety z przyczyn osobistych, życiowych nie mogę kontynuować swojej pracy w Kolejorzu. Nie była to łatwa decyzja, ale innej po prostu nie mogłem podjąć – oznajmił Maciej Skorża.

– Niestety, muszę w tym momencie zrezygnować z projektu Lech i z piłki nożnej w ogóle. Chciałbym bardzo mocno podziękować prezesom Piotrowi i Karolowi, dyrektorowi Tomkowi Rząsie i innym moim współpracownikom, a także piłkarzom, którzy wykonali na boisku fantastyczną pracę, za to jak mnie wspierali w ostatnim czasie, było to dla mnie ogromnie wzruszające. I pokazuje, że Lech to coś więcej niż klub – przekazał trener.

– Drodzy kibice Kolejorza, wielka prośba do was o zrozumienie tej trudnej decyzji, jaką musiałem podjąć. Spotykałem się z dowodami sympatii z waszej strony niemal na każdym kroku, te piękne momenty pozostaną ze mną na zawsze – dodał 50-letni szkoleniowiec.

Wypowiedzi władz Lecha

W komunikacie swoje stanowisko zaprezentowali przedstawiciele Lecha Poznań. Piotr Rutkowski oraz Karol Klimczak podziękowali trenerowi za pracę w Kolejorzu.

– Trener Maciej Skorża podzielił się z nami swoją sytuacją. Mógł liczyć na pełne wsparcie od wszystkich osób w klubie w trakcie tego niezwykle wymagającego mistrzowskiego sezonu, a także w ostatnich dniach, kiedy pierwszy raz nam zasygnalizował, że chciałby zrezygnować. Staraliśmy się znaleźć wtedy takie rozwiązanie, które pozwoli mu kontynuować pracę w Lechu. Wielokrotnie w ciągu ostatnich kilku dni rozmawialiśmy i wierzyliśmy, że to się uda. Z ogromnym żalem i wręcz ogromnym szokiem przyjęliśmy więc poniedziałkową ostateczną decyzję Maćka o tym, że musi nas opuścić. Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że ta współpraca zostanie tak nagle przerwana. Rozumiemy jednak, że futbol jest ważny, bo daje nam niesamowite emocje, ale są sprawy o znacznie większym znaczeniu – przekazał Piotr Rutkowski.

– Chcemy gorąco podziękować trenerowi Maciejowi Skorży za to co zrobił dla klubu. Za jego ciężką pracę, pasję, zaangażowanie. Drugi tytuł mistrzowski zdobyty pod jego wodzą na 100-lecie Lecha i te wielkie emocje z nim związane na zawsze pozostaną z nami. Nie jest to dla nas łatwa sytuacja, akceptujemy ją jednak, bo wiemy co w życiu jest najważniejsze. Wierzymy jednak, że nie mówimy trenerowi żegnaj, ale do zobaczenia i że historia Maćka oraz lechowej rodziny będzie miała jeszcze swój kolejny rozdział – odrzekł Karol Klimczak.


źródło: lechpoznan.pl

Michał Budzich