Specjalny zapis w umowie Lewandowskiego. Barcelona może przedwcześnie zerwać kontrakt

Robert Lewandowski świetnie spisuje się w FC Barcelonie, do której trafił podczas letniego okna transferowego. Dziennikarze hiszpańskiego  „Cadena SER” zdradzili szczegóły kontraktu, jaki Polak podpisał z Blaugraną. Okazuje się, że widnieją w nim specjalne zapisy. 

34-latek ma na koncie już pięć goli w La Lidze. Lewandowski świetnie wpasował się w styl gry nowej drużyny i z miejsca stał się jej liderem. Umowa napastnika z klubem obowiązuje przez kolejne cztery lata.

Specjalne zapisy

Wiadomo, ze Lewandowski, podpisując kontrakt z Barceloną zgodził się na dużą obniżkę pensji, względem tego, ile zarabiał w Bayernie. Według dziennikarzy „Cadena SER” umowa Polaka zawiera kilka specjalnych zapisów. Przede wszystkim według nich 34-latek ma co sezon zarabiać inne pieniądze.

W obecnym sezonie napastnik może liczyć na pensję na poziomie 10 mln euro. W kolejnych dwóch latach zarabiać będzie więcej, bo od 13 do 16 mln. Potencjalnie ostatni sezon Lewandowskiego na Camp Nou przyniesie mu znowu maksymalnie 13 mln euro.

Przy okazji Lewandowskiego czekają premie z ewentualnych tytułów, jakie może wywalczyć z Barceloną. Bonusy mogą wynieść od 300 tysięcy do miliona euro.

Co jednak najciekawsze, Barcelona ma opcję rozwiązania umowy z Lewandowskim, jeśli ten w sezonie 2024/25 rozegra mniej niż 55 proc. meczów. Decyzję muszą podjąć do czerwca 2025 roku.