Skandowali nazwisko Putina. Teraz klub otrzymał karę od UEFA

UEFA nałożyła karę na Fenerbahce. Turecki klub został ukarany za zachowanie swoich kibiców w meczu przeciwko Dynamo Kijów.

W drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów turecki zespół Fenerbahce mierzył się z ukraińskim Dynamem Kijów. W pierwszym meczu rozgrywanym w Polsce (gospodarzem było Dynamo) padł remis 0:0. Kwestia awansu rozstrzygnęła się więc w rewanżu. W Turcji po 90 minutach był remis 1:1, pojawiła się zatem potrzeba rozegrania dogrywki. W niej lepsi byli goście, którzy awansowali dalej dzięki bramce Oleksandra Karavaeva.

Niesamowita frekwencja na prezentacji Roberta Lewandowskiego. Od Polaka lepszy był tylko jeden piłkarz [CZYTAJ]

Skandaliczne zachowanie kibiców

Do przykrego incydentu doszło podczas rewanżowego starcia pomiędzy obiema drużynami. Po tym, jak Dynamo Kijów strzeliło bramkę, kibice Fenerbahce mieli skandować nazwisko Władimira Putina. Po chwili oczekiwania decyzję w tej sprawie podjęła UEFA.

Agent Lewandowskiego: „To jeden z trudniejszych transferów w mojej karierze” [CZYTAJ]

Kara od UEFA

W piątek UEFA ogłosiła swoją decyzję w sprawie powyższego incydentu. UEFA nałożyła na Fenerbahcę sankcję w wysokości 50 tysięcy euro. Ponadto turecki klub został ukarany częściowym zamknięciem stadionu. Kara dotyczy ograniczenia co najmniej 5 tysięcy miejsc na stadionie podczas najbliższego domowego meczu w europejskich pucharach. Częściowe zamknięcie stadionu zostało ustalone w zawieszeniu na dwa lata.