Skandaliczne zachowanie kibiców Atletico przed derbami Madrytu. Transparent i wisząca lalka w stroju Viniciusa

 

Kibice Atletico dopuścili się skandalicznego zachowania przed derbami Madrytu. Fani Los Colchoneros zawiesili na moście transparent i lalkę ubraną w koszulkę Viniciusa Juniora.

Skandaliczne zachowanie

Niedługo przed spotkaniem Realu Madryt z Atletico doszło do skandalu. Kibice gości wywiesili na moście transparent z napisem „Madryt nienawidzi Realu”. Wspomniane miejsce znajduje się niedaleko ośrodka treningowego Los Blancos.

Oprócz podgrzewającego atmosferę napisu, fani Los Colchoneros zdecydowali się na skandaliczny gest. Kibice Atletico zawiesili na moście lalkę odzianą w koszulkę z nazwiskiem Viniciusa Juniora. Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz, kiedy fanatycy tej drużyny atakują Brazylijczyka. Rok wcześniej przed derbami wyzywali skrzydłowego Realu Madryt od małpy.

Jarosław Królewski o Kasi z Marsa. „To było grube samozaoranie” [CZYTAJ]

Reakcja władz

Zachowanie fanów Atletico spotkało się z mocną reakcją ze strony La Liga. W mediach społecznościowych opublikowano specjalny wpis dotyczący tej sprawy.

– Stanowczo potępiamy akty nienawiści wobec Viniciusa Juniora. Nietolerancja i przemoc nie pasują do futbolu. Podobnie jak przy poprzednich okazjach, La Liga będzie wzywać do zbadania faktów w celu skazania winnych, żądając najsurowszych sankcji karnych – napisano.

Głos w tej sprawie zabrał również szef ligi, Javier Tebas. Hiszpan potępia zachowanie kibiców Atletico. Działacz ma nadzieję, że sprawcy trafią do więzienia.

– Mam przesłanie do tych, którzy szukają w nocy schronienia, aby popełniać przestępstwa z nienawiści. Zlokalizujemy was. Uzyskamy wyroki skazujące, abyście trafili tak, gdzie powinniście być – w więzieniu. Teraz już wystarczy! – powiedział szef ligi hiszpańskiej.

Szokujące kulisy przygotowań do meczu z Francją na MŚ. Lewandowski opuścił trening ze względu na jakość zajęć [CZYTAJ]

Mecz Realu Madryt z Atletico odbędzie się w czwartek 26 stycznia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 21:00.

Źródło: Twitter/Meczyki.pl

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments