Selekcjoner reprezentacji Meksyku zabrał głos po meczu z Polską. „Zasłużyliśmy na zwycięstwo”

Reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z reprezentacją Meksyku na otwarcie Mistrzostw Świata 2022. Po meczu boiskowe wydarzenia skomentował selekcjoner reprezentacji Meksyku, Gerardo Martino.

Za nami pierwszy mecz reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Świata w Katarze. We wtorek Biało-Czerwoni mierzyli się z reprezentacją Meksyku. Pojedynek między tymi ekipami zakończył się bezbramkowym remisem. Najbliżej strzelenia bramki byli Polacy. W 58. minucie rzutu karnego nie zdołał wykorzystać Robert Lewandowski.

Polska zaczyna mundial od od remisu. Oceniamy polskich piłkarzy za mecz z Meksykiem [OCENY]

Brak sytuacji bramkowych

Wczorajsze spotkanie nie obfitowało w liczne sytuacje bramkowe. Tak właściwie jedyną szansą do zdobycia bramki dla naszego zespołu był rzut karny wykonywany przez Roberta Lewandowskiego. Poza nim Polacy oddali jedynie jeszcze jeden strzał celny. Swoją grą nie kibiców nie porwali także Meksykanie. Oddali oni co prawda 4 strzały celne, jednak żadna z tych sytuacji nie zagroziła poważnie Polakom.

Michniewicz podsumował remis. „Nie przypominam sobie dobrych sytuacji Meksyku”

Komentarz Martino

Po meczu głos zabrał selekcjoner reprezentacji Meksyku. Zdaniem Gerardo Martino jego zespół kontrolował grę, zasłużył na bramkę w pierwszej połowie i ze względu na to zasłużył także na zwycięstwo.

– To był mecz, w którym w pierwszej połowie szukaliśmy lepszej gry, kontrolowaliśmy ją. Zasłużyliśmy na zejście do szatni z golem. Byliśmy intensywni, kontrolowaliśmy grę, ale brakowało nam jednak precyzji. W drugiej połowie nie mieliśmy już wielu szans. Dzięki temu, co zrobiliśmy w pierwszej połowie, zasłużyliśmy na zwycięstwo – stwierdził Gerardo Martino.

– Musieliśmy w pierwszej połowie uważać, by nie dać się wybiegać rywalowi, który lubi grać z kontrataku. Po przerwie rywale mieli jedną okazję z rzutu karnego, w dodatku po naszym błędzie. Nie cierpieliśmy jednak, bo nie pozwoliliśmy Polakom zdobyć gola. Trzy punkty byłyby znacznie lepsze, ale porażka jeszcze gorsza – ocenił selekcjoner Meksyku.


źródło: sport.pl

Michał Budzich
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments