Salihamidzić o najtrudniejszym zadaniu przy transferze Lewandowskiego. „Musiałem go przekonać”

Robert Lewandowski musiał długo czekać, aż Bayern Monachium pozwoli mu na odejście. Hasan Salihamidzić w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung” długo przekonywał Uliego Hoenessa, aby dostać zielone światło na ten ruch.

Przekonał Hoenessa

Szefowie Bayernu Monachium długo nie chciały pozwolić na transfer Roberta Lewandowskiego. Największym przeciwnikiem odejścia Polaka miał być Uli Hoeness, który już nie zajmuje żadnego stanowiska w klubie, jednak wciąż władze liczą się z jego zdaniem. Dyrektor sportowy Bawarczyków, Hasan Salihamidzić przekonał go jednak do zmiany zdania.

– Musiałem go przekonać, że można mieć inne zdanie. Dobrą rzeczą w nim jest to, że jeśli masz dobre argumenty, to możesz sprawić, że zmieni swoje podejście – powiedział Hasan Salihamidzić w rozmowie z „Sueddeutsche Zeitung”.

Niemiecki dziennikarz skrytykował zachowanie Lewandowskiego. „Pozostaje niesmak” [CZYTAJ]

Stosunki z Pinim Zahavim

Wiele mówiło się również o niezbyt dobrych relacjach Bayernu Monachium z Pinim Zahavim. Agent Roberta Lewandowskiego sprawił, że rok wcześniej klub nie dogadał się z Davidem Alabą. Osobistości związane z bawarskim klubem nazywały wówczas Zahaviego „piranią”.

– Nie mam nic przeciwko Piniemu. Wykonuje swoją pracę i mamy ze sobą dobre relacje. Oczywiście każde negocjacje są trudne, ale czasami można z nim porozmawiać lepiej niż z innymi – podsumował dyrektor sportowy Bayernu Monachium.

Tak będzie wyglądał nowy stadion Wieczystej. Radny przedstawił projekt [CZYTAJ]

Źródło: WP Sportowe Fakty, Sueddeutsche Zeitung