Rząsa o sytuacji Kownackiego: „Zrobimy wszystko, żeby do nas trafił”

 

Tomasz Rząsa odpowiedział na pytania dziennikarzy podczas poniedziałkowej prezentacji trenera Johna van den Broma w Lechu Poznań. Dyrektor sportowy w trakcie konferencji prasowej wypowiedział się m.in. na temat walki o transfer Dawida Kownackiego do Kolejorza.

Co dalej z Dawidem Kownackim?

Lech Poznań zimą wypożyczył Dawida Kownackiego. Wychowanek Kolejorza pomógł zespołowi w zdobyciu mistrzostwa Polski. Teraz ważą się jego dalsze losy. Tomasz Rząsa podczas poniedziałkowej prezentacji trenera Johna van den Broma został zapytany o nowe doniesienia ws. definitywnego transferu „Kownasia” do ekipy z Poznania.

– Wiemy, ile Fortuna za niego zapłaciła (1,25 mln euro za wypożyczenie + 6,75 mln euro za transfer – przyp. red.) i to jest istotny czynnik w negocjacjach. Wiosną u nas zaprezentował się z bardzo dobrej strony i zdobył kilka ważnych bramek. Pokazał się szerszej publiczności w innych krajach. Walczymy o Dawida. Zrobimy wszystko, żeby do nas trafił, ale zadanie nie jest łatwe. Musimy brać pod uwagę oczekiwania Fortuny i zakusy konkurencji, która również chciałaby ściągnąć utalentowanego napastnika – powiedział dyrektor sportowy Kolejorza.

Lech Poznań wzmacnia się przed walką o LM! Kolejorz bliski sprowadzenia piłkarza z ligi portugalskiej [CZYTAJ]

Trudne zadanie przed władzami Kolejorza

Wyciągnięcie Dawida Kownackiego z Fortuny Düsseldorf będzie więc bardzo trudnym zadaniem dla Kolejorza. Na wychowanka Lecha Poznań mają chrapkę także inne, bogatsze kluby z zachodu. Ekipa z drugiej Bundesligi z pewnością chciałaby odzyskać przynajmniej część kwoty z transferu Kownackiego. Portal transfermarkt.de wycenia 25-letniego napastnika na 1,5 mln euro.

John van den Brom po podpisaniu kontraktu z Lechem Poznań: „Musimy być gotowi na mecz z Karabachem” [CZYTAJ]

Źródło: Lech Poznań, WP Sportowe Fakty, Transfermarkt

Adam Dworak
Obserwuj
Latest posts by Adam Dworak (see all)
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments