Rywalizacja Rakowa i Lecha wychodzi poza murawę. Kluby chcą tego samego piłkarza

Raków Częstochowa i Lech Poznań w bieżącym sezonie prowadzą zaciekłą rywalizację o mistrzostwo Polski. Według informacji Piotra Koźmińskiego z „WP Sportowe Fakty” rywalizacja tych dwóch klubów wybiega także poza sferę boiskową. Dziennikarz podał, że działaczom obydwu zespołów wpadł w oko ten sam zawodnik.

Obecnie bliżej mistrzostwa Polski jest Lech Poznań. „Kolejorz” wykorzystał ostatni remis Rakowa z Cracovią (1-1) i wyprzedził w tabeli częstochowian o dwa punkty. Na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu to właśnie Lech znajduje się więc bliżej końcowego triumfu.

Rywalizacja poza boiskiem

Zaciekły pojedynek obu klubów wybiega teraz poza zmagania na murawie. Raków Częstochowa od jakiegoś czasu miał być zainteresowany 22-letnim Portugalczykiem z Belenenses. Afonso Sousa, bo o nim mowa, w obecnym sezonie zagrał 30 meczów w lidze portugalskiej, w której strzelił jedną bramkę i zanotował dwie asysty.

Według Piotra Koźmińskiego z „WP Sportowe Fakty” nie tylko Raków ma być nim zainteresowany. Dziennikarz podaje, że właśnie Lech Poznań przygląda się sytuacji piłkarza z 2000 roku.

Na razie nie wiadomo jednak, czy któremukolwiek z wymienionych zespołów uda się ściągnąć Sousę. Zimą Belenenses odrzuciło ofertę za 22-latka z Olympiakosu, opiewającą na około 800 tysięcy euro. Obecnie natomiast wymagania finansowe mogą się znacząco zmienić. Drużyna, w której występuje ofensywny pomocnik jest kandydatem do spadku z ligi portugalskiej.