Ryan Giggs z zarzutami napaści na 2 kobiety! Walijska federacja zrezygnowała z jego usług

Ciężkie chwile z pewnością przeżywa ostatnio Ryan Giggs. Walijczyk został oskarżony o napaść na dwie kobiety, z powodu którego rodzima federacja piłkarska postanowiła odsunąć go od reprezentacji Walii, której to był selekcjonerem.

Ryan Giggs oskarżony

O kłopotach Ryana Giggsa pisaliśmy już w listopadzie 2020 roku. Wówczas Walijczyk został aresztowany po tym, jak zaatakował swoją partnerkę. Wówczas został szybko zwolniony z aresztu dzięki wpłaceniu kaucji.

Jak się okazuje, były piłkarz Manchesteru United zaatakował fizycznie nie tylko swoją partnerkę, ale jeszcze inną kobietę. W piątek poinformowano o zarzutach wobec Walijczyka. Wśród nich jest uszkodzenie ciała partnerki, napaść na 20-letnią kobietę oraz znęcanie się w okresie między grudniem 2017 roku a listopadem 2020. 47-latek ma stawić się przed sądem w najbliższą środę.

–  Zarzut pobicia drugiej kobiety również został zatwierdzony. Pan Ryan Giggs pojawi się w Sądzie Magistrackim Manchesteru i Salford w środę 28 kwietnia – przekazała Koronna Służba Prokuratorska.

Giggs zwolniony z reprezentacji Walii!

Na decyzję Walijskiego Związku Piłki Nożnej nie musieliśmy długo czekać. Ryan Giggs nie poprowadzi rodzimej reprezentacji na tegorocznym EURO. Na stanowisku selekcjonera reprezentacji zastąpi go dotychczasowy asystent – Robert Page.

– W świetle docierających do nas informacji zdecydowaliśmy, że reprezentację na tegorocznym Euro 2020 poprowadzi jego asystent Robert Page i będzie wspomagany przez Alberta Stuivenberga. W najbliższym czasie zostanie zwołane posiedzenie zarządu federacji, na którym zostaną omówione ostatnie wydarzenia – przekazała Walijska federacja piłkarska.

Komentarz legendy Manchesteru United

– Chciałbym życzyć Robertowi Page, sztabowi trenerskiemu, zawodnikom i kibicom wszelkich sukcesów na Euro, które odbędzie się w tym roku – przekazał Ryan Giggs.

źródło: BBC

Michał Budzich