Rooney ma plan na powrót Bielika. „Będzie ćwiczył przez dwa albo trzy tygodnie”

Wayne Rooney przedstawił nowe informacje w sprawie Krystiana Bielika. Trener Derby County chce pomóc Polakowi w powrocie do optymalnej formy fizycznej.

Krystian Bielik od miesięcy leczy kontuzję. Na początku ubiegłego roku Polak zerwał więzadła w prawym kolanie. To druga tego typu kontuzja tego piłkarza. Wcześniej zerwał więzadła w lewej nodze.

Plan na powrót

Krystian Bielik wrócił do treningów z Derby County w końcówce 2021 roku. Wayne Rooney chce pomóc Polakowi w jak najlepszym przygotowaniu go do rozgrywek Championship.

– Bielik jest w pełnym treningu. Będzie ćwiczył przez dwa albo trzy tygodnie, by wrócić do formy. Postaramy się zorganizować kilka treningów, by mógł zbudować kondycję. Chcemy rozegrać kilka zamkniętych sparingów. Może w najbliższych dwóch-trzech tygodniach uda się zrobić coś dla piłkarzy, którzy potrzebują minut – powiedział Wayne Rooney.

Barany zamykają tabelę Championship. Podopieczni Rooneya mają na swoim koncie 11 punktów po 25 kolejkach. Przypomnijmy jednak, że angielska federacja odjęła Derby aż 21 punktów.

Źródło: Meczyki.pl, Derby Telegraph