Ronaldo tak, a Messi nie? Francuskie media tłumaczą nominacje do Złotej Piłki

 

W piątek została opublikowana lista nazwisk nominowanych do zdobycia Złotej Piłki. W gronie wyróżnionych po raz pierwszy od 2005 roku nie znalazł się Lionel Messi. Francuskie media analizują, dlaczego Argentyńczyka zabrakło wśród nominowanych.

Leo Messi nie jest jedynym topowym piłkarzem, który nie znalazł się na liście pretendentów do zwycięstwa w plebiscycie Ballon d’Or. Wśród nominowanych zabrakło m.in. Neymara, Toniego Kroosa czy Thomasa Mullera. Nieobecność siedmiokrotnego zdobywcy Złotej Piłki szokuje, zwłaszcza, że jest to pierwszy plebiscyt od 17 lat, w którym zabraknie 35-latka.

Jan Tomaszewski przejechał się po Lechu Poznań. „Kierownictwo Lecha powinno natychmiast zrobić remanent” [CZYTAJ]

Wśród nominowanych znalazł się natomiast Cristiano Ronaldo. Ta sytuacja również wywołała sporo kontrowersji, a dziennikarze francuskiego L’Equipe postanowili wytłumaczyć, dlaczego ich zdaniem organizatorzy plebiscytu Ballon d’Or zdecydowali się na takie ruchy.

– Świętokradztwo? To na pewno trzęsienie ziemi. Zmiany przepisów nie były korzystne dla Messiego. Nie pomogła mu też zmiana klubu. Był mało widoczny w eliminacjach mistrzostw świata. Jego pierwszy rok w Paryżu był sporym rozczarowaniem. Tylko sześć goli w lidze, ale też wrażenie, że część Leo została w Barcelonie – możemy przeczytać.

– Wydawało się, że spaceruje po swojej najlepszej formie. Jego napięte relacje z trenerem Mauricio Pochettino również miały spory wpływ na formę. Dodatkowo nie pomógł klubowi w odniesieniu sukcesów. PSG szybko odpadło z Ligi Mistrzów. Na początku przegapił proces aklimatyzacji w nowym klubie i od tego się zaczęło – argumentuje prasa.

– Stał się najlepszym strzelcem w historii piłki nożnej. Strzelił sześć goli w Lidze Mistrzów, a bez niego klub nie wyszedłby z grupy. Mimo 37 lat uzbierał 18 bramek w Premier League. Znów błyszczał w najważniejszych momentach – dodają.

Wśród nominowanych do zdobycia Złotej Piłki znalazł się Robert Lewandowski. Zwycięzcę plebiscytu poznamy 17 października.

West Ham złożył ofertę za reprezentanta Polski. 12 mln euro na stole [CZYTAJ]

Kacper Polaczyk