Roman Abramowicz przeprosił kibiców za dołączenie do Superligi. „Bardzo żałujemy”

Roman Abramowicz wyznał, że żałuje dołączenia do Superligi. Właściciel Chelsea wystosował specjalny list, w którym pisze także, że błędem było niepoinformowanie o wszystkim kibiców. 

Do Superligi początkowo dołączyło pełne „Big Six” Premier League, a więc Tottenham, Arsenal, oba Manchestery, Liveropool i właśnie Chelsea. „The Blues” jako pierwsi zdecydowali się także porzucić projekt. W ich ślady poszli następnie „Obywatele”, a później cała reszta.

Przeproszenie dla fanów

Kibice Chelsea dwa dni po powstaniu Superligi zebrali się pod Stamford Bridge i tłumnie protestowali przeciwko dołączeniu ich klubu do projektu. Ich głosy wysłuchano i Roman Abramowicz finalnie porzucił pomysł Florentino Pereza.

Teraz właściciel „The Blues” wystosował specjalny list. Przeprasza w nich kibiców oraz tłumaczy swoją decyzję.

– Jako klub jesteśmy otwarci na otwarty i regularny dialog z naszymi kibicami i udziałowcami, ale tym razem ze względu na restrykcje czasowe i poufność niestety do tego nie doszło – czytamy.

– Kiedy narosły wątpliwości po oficjalnym ogłoszeniu, postanowiliśmy zrobić krok w tył i posłuchać kibiców. Po rozmowach, mając na względu bardzo mocne opinie przeciw tej propozycji, na nowo oceniliśmy naszą pierwotną decyzję i uznaliśmy, że nie chcemy być częścią tej ligi – napisano dalej.

– Zdajemy sobie sprawę, że powinniśmy wcześniej poinformować o zamierzeniu dołączeniu do grupy. Właściciel i zarząd rozumieją, że nie powinniśmy podejmować takiej decyzji. I bardzo jej żałujemy – dodał Arbamowicz.