Robert Lewandowski przeprosił kibiców. Emocjonalny wpis kapitana reprezentacji Polski

Robert Lewandowski przeprosił kibiców za niewykorzystanie rzutu karnego w meczu z Meksykiem (0-0). Kapitan reprezentacji Polski opublikował post w mediach społecznościowych. 

„Biało-Czerwoni” mają już za sobą pierwszy mecz na mistrzostwach świata w Katarze. Polacy podzielili się z Meksykiem punktami po bezbramkowym remisie. Najlepszą szansę na bramkę miał Robert Lewandowski, który podszedł do rzutu karnego. Strzał napastnika FC Barcelony obronił jednak Guillermo Ochoa.

„Przepraszam”

Lewandowski stał się tym samym obiektem ataku niektórych kibiców. Kapitan reprezentacji Polski ma oczywiście świadomość, jak ważny był ten rzut karny. W mediach społecznościowych opublikował post z przeprosinami.

– Zagraliśmy mądrze i powinniśmy wygrać. Tym trudniej mi się z tym pogodzić. Przepraszam i dziękuję za wszystkie słowa wsparcia. Walczymy dalej o awans – napisał 34-latek. 

Trzeba przy okazji zaznaczyć, jak trudno był to mecz dla Lewandowskiego. Polacy przede wszystkim byli skupieni na uszczelnieniu defensywy i zachowaniu czystego konta. Z przodu nasz kapitan niejednokrotnie był osamotniony, a gdy z akcją wychodzili inni zawodnicy – szybko kasowali ją Meksykanie. Często też musiał cofać się aż do linii środkowej, aby brać na siebie ciężar rozgrywania i odbierania piłki.

Polacy wciąż mają szansę na wyjście z grupy. Po sensacyjnej porażce Argentyny z Arabią Saudyjską (1-2), to właśnie ta druga ekipa zajmuje pierwsze miejsce w naszej grupie. I to właśnie z nimi zmierzymy się już w najbliższą sobotę.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments