Robert Lewandowski ponownie podgrzewa temat odejścia. „Odchodzę, bo chcę więcej emocji w życiu”

Robert Lewandowski był gościem podcastu prowadzonego przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. Kapitan reprezentacji Polski po raz kolejny poruszył temat odejścia z Bayernu Monachium.

Od 2014 roku Robert Lewandowski jest piłkarzem Bayernu Monachium. Przez te wszystkie lata wydawało się, że współpraca na linii piłkarz-klub układa się wzorowo. W ostatnich miesiącach coś jednak pękło. Po ostatnim meczu sezonu 2021/2022 Polak potwierdził krążące plotki, mówiące o jego chęci odejścia z bawarskiego klubu. Obecnie największą przeszkodą wydaje się kontrakt polskiego z Bayernem, który jest ważny jeszcze przez rok.

Jacek Góralski bliski zmiany klubowych barw. Kierunek: Bundesliga [CZYTAJ]

Lewandowski chce odejść

W poniedziałkowy wieczór Robert Lewandowski pojawił się na antenie „Onetu”. Kapitan reprezentacji Polski był gościem podcastu prowadzonego przez Kubę Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego. W rozmowie między panami nie zabrakło tematu chęci odejścia Lewandowskiego z Bayernu.

– Odchodzę, bo chcę więcej emocji w życiu. […] Do końca nie chciano mnie wysłuchać. Coś we mnie w środku zgasło. I nie da się tego przeskoczyć. Nawet jeśli chcesz być profesjonalny, to nie nadrobisz tego – przekazał Robert Lewandowski.

– Jeśli jesteś w klubie tyle lat, zawsze byłeś w gotowości, byłeś dostępny, pomimo kontuzji i bólu dawałeś z siebie wszystko, to myślę, że najlepiej będzie znaleźć dobre rozwiązanie dla obu stron. A nie szukać jednostronnej decyzji. To nie ma sensu. Nie po takim czasie. Rozumiem jakbym grał tutaj dwa-cztery lata, ale po takiej drodze pełnej sukcesów i z mojej strony gotowości i wsparcia, to tutaj ta lojalność i szacunek są chyba ważniejsze niż ten biznes – zauważył 33-latek.

– Po co? Jaki piłkarz będzie potem chciał przyjść do Bayernu, wiedząc, że może go coś takiego spotkać? Gdzie są wtedy lojalność i szacunek? Ja zawsze byłem gotowy, spędziłem tu osiem pięknych lat, tyle wspaniałych osób poznałem i chciałbym, żeby tak to zostało w głowie – podkreślił Polak.

Belgia bez czołowego napastnika na mecz z Polską. Mocne osłabienie przed środowym starciem [CZYTAJ]


źródło: onet

Michał Budzich