Robert Lewandowski pomaga Jamalowi Musiale. 18-latek często prosi Polaka o rady

Choć w składzie Bayernu Monachium panuje ogromna rywalizacja, Jamal Musiala ma już ugruntowaną pozycję w drużynie. 18-latek jest jednym z największych odkryć tego sezonu. Utalentowany piłkarz nie ukrywa, że w rozwoju pomagają mu Robert Lewandowski i Thomas Muller.

Ofensywny pomocnik w bieżących rozgrywkach stanowi już istotny element w układance Hansiego Flicka. Łącznie dla Bayernu rozegrał już 27 meczów, w których strzelił cztery gole. W ostatnim meczu Ligi Mistrzów przeciwko Lazio zapisał się nawet w historii Bawarczyków. 18-latek stał się najmłodszym strzelcem bramki dla „Die Roten” w historii rozgrywek.

Nie boi się pytać

Musiala zdaje sobie sprawę, że gra w jednej drużynie z prawdziwymi tuzami futbolu. Przebywanie obok takich osób, jak między innymi Robert Lewandowski czy Thomas Muller daje ogromne pole możliwości. Także w kwestii nauki i rozwoju.

Dlatego młody pomocnik nie ukrywa, że często dopytuje wspomnianą dwójkę, co może robić lepiej. Z kolei oni chętnie mu pomagają.

– Często dopytuję Roberta Lewandowskiego i Thomasa Muellera, co mogę zrobić lepiej. Jak się ustawić, jak czytać grę. Oni bardzo mi pomagają – przyznał w rozmowie z klubową telewizją.

– Nie czuję, abym konkurował z Thomasem. On jest jednym z dziesięciu najlepszych piłkarzy na świecie i ja mogę tylko się od niego wiele nauczyć – dodał.

Uniwersalność

Musiala jest wyjątkowym zawodnikiem. Jak na zaledwie 18-letniego piłkarza jest niesamowicie wszechstronny. Zawdzięcza to przede wszystkim temu, że już od dziecka był często rzucany po kilku pozycjach w ofensywie.

– Na początku kariery byłem typową „dziewiątką”, środkowym napastnikiem. Z biegiem czasu nieco się cofnąłem i teraz jestem raczej „dziesiątką”. Dzięki temu częściej mam piłkę przy nodze. Dobrze czuję się w tym sektorze boiska – zaznaczył 18-latek.