Rivaldo sugeruje Barcelonie transfer napastnika. „On ma dobre relacje z Leo Messim”

FC Barcelona za główny cel na letnie okno transferowe postawiła sobie sprowadzenie napastnika. Jednym z kandydatów do pozyskania jest Erling Haaland. Były piłkarz Dumy Katalonii, Rivaldo, uważa, że do Blaugrany powinno się sprowadzić Sergio Aguero.

Idealny kompan dla Messiego?

Argentyńczyk niedawno poinformował, że po sezonie odejdzie z Manchesteru City. Napastnik nie przedłuży umowy z Obywatelami, przez co będzie mógł zmienić otoczenie jako wolny agent. Rivaldo uważa, że Aguero byłby idealnym ruchem, który mógłby przekonać Messiego do pozostania w Barcelonie.

– Sprowadzenie za darmo Sergio Aguero może być dla FC Barcelony wielkim sukcesem. On ma dobre relacje z Leo Messim, a ponieważ w klubie brakuje Luisa Suareza, mógłby od razu wskoczyć do pierwszej jedenastki – powiedział Rivaldo.

– Jego przybycie może również pomóc Joanowi Laporcie w przekonaniu Messiego do pozostania w drużynie. Byłaby to świetna okazja do wzmocnienia zespołu bez wydawania dużych pieniędzy – dodał Brazylijczyk.

Aspekt finansowy

Rivaldo zwraca uwagę na sytuację finansową Katalończyków. Według byłego piłkarza FC Barcelony, ekipy z Camp Nou nie stać na Haalanda.

– Sprowadzenie Erlinga Haalanda będzie dużo kosztować. To ogromna inwestycja. Nie jestem pewien, czy Barcelona ma taką kwotę, bo przeżywa ogromne problemy finansowe – uzupełnił.

Źródło: Meczyki.pl, Betfair