Reprezentacja Urugwaju ukarana przez FIFA. Ucierpieli piłkarze oraz federacja

Reprezentacja Urugwaju została ukarana przez FIFA za swoje wybryki podczas mundialu. Sankcje zostały nałożone zarówno na federację, jak i na piłkarzy.

Mistrzostwa Świata w Katarze zakończyły się dla Urugwaju potężną klęską. Zespół z Luisem Suarezem w składzie odpadł już w fazie grupowej. Zespół z Ameryki Południowej zremisował 0:0 z Koreą Południową, przegrał z Portugalią 0:2 oraz wygrał z Ghaną 2:0. W trzech meczach Urugwajczycy uzbierali w sumie 4 punkty, co nie dało im awansu do 1/8 finału.

Ostatecznie do awansu reprezentacji Urugwaju zabrakło zaledwie jednej bramki. Po ostatnim meczu z Ghaną (2:0) Urugwajczykom puściły nerwy. W sieci krążyły nagrania z awanturującymi się piłkarzami. Nie pozostało to bez konsekwencji.

Sankcje dla Urugwaju

Po niemalże dwóch miesiącach Urugwajczyków spotkała kara. FIFA zdecydowała się ukarać zarówno piłkarzy jak i urugwajską federację.

Jose Maria Gimenez oraz Fernando Muslera otrzymali zawieszenia na 4 mecze oraz grzywny w wysokości 20 tysięcy franków szwajcarskich. Z kolei Edinson Cavani oraz Diego Godin zostali zawieszeni na 1 mecz oraz zostali zobligowani do uiszczenia opłaty w wysokości 15 tysięcy franków szwajcarskich. Ponadto cała czwórka musi wykonać nieokreślone w komunikacie „prace na rzecz piłkarskiej społeczności”.

Z kolei urugwajska federacja otrzymała karę w wysokości 50 tysięcy franków szwajcarskich. Co więcej, w najbliższym domowym meczu reprezentacji Urugwaju stadion zostanie częściowo zamknięty.


źródło: FIFA

Michał Budzich

Dodaj komentarz