Reprezentacja Polski przegrała w półfinale ampfutbolowego EURO. Wspaniałe zachowanie rywali [WIDEO]

Reprezentacja Polski w Amp Futbolu uznała wyższość reprezentacji Hiszpanii w półfinale Mistrzostw Europy. Po ostatnim gwizdku sędziego kamery zarejestrowały godne pochwały zachowanie Hiszpanów.

Porażka Polaków

Niestety, to koniec marzeń polskich ampfutbolistów o złotym medalu Mistrzostw Europy. Biało-Czerwoni przegrali w półfinale z reprezentacją Hiszpanii 1:2. W związku z tym już jutro w meczu o 3. miejsce Polacy podejmą reprezentację Rosji.

Polacy i Hiszpanie już drugi raz spotkali się na tegorocznych Mistrzostwach Europy. Po raz pierwszy doszło do starcia w fazie grupowej, wówczas padł remis 1:1. Tym razem poznaliśmy zwycięzcę i niestety byli to Hiszpanie.

Pierwsza połowa

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem ataków zarówno jednej jak i drugiej drużyny. Przez pierwsze 20 minut żadna ze stron nie zdołała jednak wyraźnie zaznaczyć swojej przewagi i skonstruować groźnej sytuacji pod bramką rywala. Gdy myśleliśmy, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, to błąd Polaków wykorzystali Hiszpanie i wyszli na prowadzenie. W 23. minucie reprezentacja Polski przeprowadzała atak na połowie rywala, aż w pewnym momencie niecelne podanie wykonał Krystian Kapłon. Nasi rywale przeprowadzili błyskawiczny kontratak, który wykończył Fran Castilla. Polacy nie pozostali bierni i natychmiast rzucili się do odrabiania strat. W 25. minucie pod polem karnym rywala faulowany był Bartosz Łastowski. Sam poszkodowany zdecydował się na wykonanie rzutu wolnego, co okazało się strzałem w dziesiątkę. Piłkarz grający z numerem „10” oddał strzał po dalszym słupku, a piłka zatrzepotała w siatce. Tak więc pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1.

Druga połowa

Druga połowa spotkania rozpoczęła się raczej spokojnie. Przez pierwsze minuty obie drużyny były bardzo ostrożne w swoich poczynaniach. W 36. minucie Kamil Grygiel – rzekomo – dotknął piłkę kulą, za co sędzia podyktował rzut wolny dla Hiszpanów. Sytuacja wywołała wiele kontrowersji, jednak sędzia nie zmienił swojej decyzji. Do piłki podszedł Adrian Castro, który oddał znakomity strzał zza pola karnego i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. W pozostałej części pojedynku to Polacy byli stroną dominującą, jednak nie zdołali oni sforsować obrony rywala. Do końca meczu więcej goli już nie padło i rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Hiszpanów 2:1.

Piękny gest Hiszpanów

Po meczu kamery zarejestrowały rozpacz polskich piłkarzy. Piłkarze reprezentacji Hiszpanii starali się dodać otuchy Polakom za pomocą kilku ciepłych słów. Gdy reprezentanci Polski schodzili do szatni, to Hiszpanie utworzyli im szpaler.

Z Rosją o 3. miejsce

W związku z dzisiejszą porażką reprezentanci Polski zagrają jutro w meczu o 3. miejsce z reprezentacją Rosji, która uległa w półfinale reprezentacji Turcji 2:5. Początek meczu o 17:30. Z kolei Hiszpanie zagrają jutro w meczu o złoto ze wspomnianymi Turkami.