RB Lipsk wbiło szpilkę Unionowi. Kapitalna odpowiedź klubu z Berlina

Na Twitterze doszło do „wymiany uprzejmości” między adminami konta RB Lipsk a Unionu Berlin. Wpisy wywołały poruszenie w mediach społecznościowych. Szczególnie odpowiedź klubu ze stolicy Niemiec. 

We wtorek Union Berlin mierzył się z Wolfsburgiem. Mecz w Pucharze Niemiec zakończył się wygraną gospodarzy (2-1). Przed spotkaniem doszło do zabawnej wymiany wpisów na Twitterze.

„Isco?”, „Tradycja?”

Przed spotkaniem z „Wilkami” na koncie Unionu pojawiła się grafika ze składem. Nie pojawił się w niej Isco, który przez kilka ostatnich dni był łączony ze wzmocnieniem ekipy z Berlina. Do transferu oczywiście nie doszło, co skomentował admin RB Lipsk, zamieszczając wymowne pytanie pod wpisem.

– Isco? – pytał retorycznie. 

Union, a raczej administrator oficjalnego konta, nie pozostawił komentarza bez odpowiedzi. W mig zamieszczono wpis, który odbił się szerokim echem wśród kibiców.

– Tradycja? – odpowiedział admin konta Unionu. 

Odpowiedź była pstryczkiem w stronę RB związanym z ubogą historią klubu z Lipska. W niemieckiej ekstraklasie kluby często w ten sposób atakują wspomnianą ekipę, wypominając, że klub powstał niedawno, a swoje miejsce zawdzięcza bogatym inwestorom. Borussia Dortmund przykładowo notorycznie usuwa herb RB ze swoich grafik.

Dodaj komentarz