Raków Częstochowa gotowy wydać prawie milion euro na piłkarza

Jak podaje portal sport24.gr Raków Częstochowa jest zdecydowany na wykupienie Stratosa Svarnasa. Piłkarz AEK-u Ateny jest obecnie wypożyczony do drużyny wicemistrzów Polski. Transakcja ma się zamknąć w okolicach miliona euro. 

Środkowy obrońca trafił do Rakowa latem bieżącego roku. Z miejsca stał się ważnym ogniwem i podstawowym piłkarzem Marka Papszuna. Grek na koncie ma już 13 występów w tym sezonie. Na koncie ma również gola i aż trzy asysty.

Zostaje?

Svarnas w Częstochowie przebywać będzie przynajmniej do końca czerwca przyszłego roku. Taką umową związał się z Rakowem, przychodząc na wypożyczenie. Według portalu sport24.gr wicemistrzowie Polski zamierzają jednak wykupić 24-latka z AEK-u.

Nie będzie to jednak tania operacja. Raków będzie musiał zapłacić greckiemu klubowi 800 tysięcy euro. Co więcej, AEK otrzyma 20 procent od przyszłego transferu Svarnasa.

W przypadku ziszczenia się tego transferu 24-latek dołączy do grona najdroższych piłkarzy kupionych przez Raków. Jak na razie miano to należy do Deiana Sorescu. Rumun kosztował w okolicach 700-800 tysięcy euro.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments