PZPN komentuje „aferę alkoholową” w reprezentacji U-15. „Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca”

Władze Polskiego Związku Piłki Nożnej ustosunkowały się do „afery alkoholowej”, która dotyczy reprezentacja Polski U-15, a dokładniej jej sztabu. W oficjalnym komunikacie PZPN przekazał, że tego typu sytuacja nie powinna mieć miejsca.

W piątek w mediach ukazała się informacje o „aferze alkoholowej” w reprezentacji Polski do lat 15. Podczas zgrupowania młodzi piłkarze dokonali nietypowego znaleziska. W skrzyniach na sprzęt piłkarski znaleźli oni puszki piwa. Były one przykryte pod koszulkami i ręcznikami. Alkohol miał należeć do sztabu polskiej drużyny narodowej. Więcej o tej sprawie przeczytacie TUTAJ.

Oświadczenie PZPN

Sprawa szybko zyskała duży rozgłos w polskich mediach. Do całej tej afery postanowił ustosunkować się Polski Związek Piłki Nożnej. W sobotę został wydany oficjalny komunikat w tej sprawie. Władze polskiej federacji zapowiedziały zbadanie tej sprawy. Cała treść komunikatu znajduje się poniżej.

„Z ogromnym zdumieniem i rozczarowaniem przyjęliśmy piątkowe doniesienia prasowe związane ze zgrupowaniem reprezentacji Polski do lat 15 odbywającym się na Węgrzech. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca w jakimkolwiek obszarze funkcjonowania kadr narodowych, a tym bardziej nie może ona bezpośrednio dotykać młodzieży.

Informujemy, że Polski Związek Piłki Nożnej podjął niezwłoczne działania, mające na celu wyjaśnienie sprawy, wszczynając wewnętrzne dochodzenie. W przypadku stwierdzenia naruszenia jakichkolwiek przepisów prawa, regulaminów wewnętrznych wyciągnięte zostaną surowe konsekwencje z uwzględnieniem wszelkich przepisów dyscyplinarnych.

Od każdego członka kadry narodowej wymagamy profesjonalizmu i odpowiedniego podejścia do pełnionych obowiązków. W przypadku młodzieżowych reprezentacji odpowiedzialność członków sztabu jest jeszcze większa, bowiem odpowiadają oni nie tylko za formę sportową młodych zawodników, ale również za ich wychowanie i podejście do reprezentowania narodowych barw.”

Michał Budzich