Przyjaciel rodziny Leo Messiego przejechał się po Gerardzie Pique. „Jesteś taki fałszywy”

Jeden z przyjaciół Leo Messiego i jego rodziny odniósł się do ostatnich słów Gerarda Pique. Zdaniem tej osoby Gerard Pique jest fałszywą osobą. Dowiadujemy się też, że Pique miał doradzać Joanowi Laporcie, by ten nie próbował zatrzymywać Leo Messiego za wszelką cenę.

Odejście Leo Messiego z FC Barcelony na zawsze zapisze się na kartach światowego futbolu. Argentyńczyk spędził w klubie ze stolicy Katalonii większość swojego dotychczasowego życia. Jeszcze kilka lat temu mało kto mógł sobie wyobrazić, by Messi opuścił Barcę. Tak się jednak stało w lecie 2021 roku.

Wraz z końcem czerwca ubiegłego roku wygasł kontrakt Messiego z FC Barceloną. Mimo że później obie strony dogadały się w sprawie przedłużenia współpracy, to na taki ruch nie zgodziły się władze LaLiga ze względu na fatalną sytuację finansową Barcelony. W sierpniu Messi podpisał kontrakt z PSG.

W jednym z ostatnich wywiadów Gerard Pique odniósł się do Leo Messiego i jego odejścia z FC Barcelony. Hiszpan przyznał, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zakończenie przez Messiego kariery w klubie z Katalonii.

– Messi był kluczowy do zdobywania przez nas trofeów, przez wiele lat był najlepszy na świecie. Żałowaliśmy jego odejścia ze względu na nas i na niego. Byłoby świetnie, gdyby zakończył karierę w Barcelonie. Rozumiem, co się stało ze względu na sytuację finansową za poprzedniego zarządu i na to, jak zajął się tym klub. Dla Barcelony i kibiców Messi jest jak Bóg. Byłoby wspaniale, gdyby został. Płakałem, kiedy odszedł. Płakałem ze względu na niego, na karierę, którą miał w Barcelonie… – skomentował Pique.

Gerard Pique podkreślił w swojej wypowiedzi, że płakał, kiedy Messi opuszczał klub. Te słowa nie spodobały się jednemu z przyjaciół rodziny Messiego, który nazwał Pique kłamcą.

– Piqué jesteś taki fałszywy. Nie tylko nie płakałeś (kiedy Messi odszedł). Powiedziałeś przeciętnemu Laporcie, że ​​jeśli chce zbudować zwycięską drużynę, musi sprzedać Messiego. Ten sam Messi, który uratował cię przed Saragossą, kiedy nikt cię nie chciał – skomentował przyjaciel Messiego.


źródło: fcbarca.com

Michał Budzich