Problemy zdrowotne w reprezentacji Polski. Dwóch piłkarzy nie brało udziału w dzisiejszym treningu

Dwóch piłkarzy reprezentacji Polski nie brało udziału w środowym treningu. Występ obu zawodników w jutrzejszym meczu z Holandią jest mało prawdopodobny.

W poniedziałek rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski. Tym razem selekcjoner Czesław Michniewicz powołał w sumie 30 piłkarzy. Poza stałymi bywalcami pokroju Roberta Lewandowskiego, Kamila Glika, czy Wojciecha Szczęsnego znalazło się także miejsce dla debiutantów. Po raz pierwszy na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji pojawili się Michał Skóraś, Jakub Piotrowski oraz Mateusz Łęgowski.

Michniewicz o powołaniu dla Skórasia. „Michał prezentuje się bardzo dobrze i walczy o wyjazd na mistrzostwa świata” [CZYTAJ]

Mecze reprezentacji Polski

Podczas wrześniowej przerwy reprezentacyjnej Biało-Czerwoni rozegrają dwa mecze, oba w ramach Ligi Narodów. Już jutro, w czwartek reprezentacja Polski zmierzy się na Stadionie Narodowym z reprezentacją Holandii. Trzy dni później Robert Lewandowski i spółka zagrają na wyjeździe z reprezentacją Walii.

Tomasz Hajto chciałby powołania dla Rafała Gikiewicza. „Nie interesuje mnie jego charakter” [CZYTAJ]

Urazy kadrowiczów

Przed czwartkowym meczem z reprezentacją Holandii Czesław Michniewicz będzie miał małe problemy. Selekcjoner na środowej konferencji prasowej przekazał, że urazów doznało dwóch piłkarzy. Michniewicz podkreślił, że w obu przypadkach nie ma niczego poważnego.

– Po treningu odezwały się mikrourazy. Dwóch zawodników było na badaniach, ale to nic groźnego. Czeka nas czwartkowy i niedzielny mecz. Jak będzie ryzyko to tych dwóch piłkarzy nie wybiegnie na boisko w czwartek – powiedział Czesław Michniewicz.

Nowe informacje ws. przyszłości Jakuba Kiwiora. Wielki transfer Polaka został dopięty [CZYTAJ]

Badania

Więcej szczegółów odnośnie tej sytuacji przekazał Tomasz Włodarczyk. Z relacji dziennikarza dowiadujemy się, że urazy dotyczą Arkadiusza Recy oraz Pawła Dawidowicza. W obu przypadkach występ w jutrzejszym meczu z Holandią jest mało prawdopodobny.

– Arkadiusz Reca i Paweł Dawidowicz po badaniach usg. Nie biorą udziału w treningu przed meczem z Holandią więc mało prawdopodobne, aby byli brani pod uwagę – przekazał Tomasz Włodarczyk.

Michał Budzich