Polski paszport dla Matty’ego Casha coraz bliżej! Cezary Kulesza spotka się z Andrzejem Dudą

Sprawa polskiego paszportu dla Matty’ego Casha nabiera tempa! W tej sprawie zainterweniuje Cezary Kulesza, który ma spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą.

W ostatnich dniach jesteśmy zasypywani informacjami dotyczącymi Matty’ego Casha i otrzymania przez niego polskiego paszportu, który jest niezbędny, by piłkarz mógł występować w reprezentacji Polski. 24-letni obrońca już wcześniej deklarował, że chciałby reprezentować biało-czerwone barwy z racji jego powiązań z naszym krajem.

Paulo Sousa jak najszybciej chce Casha!

Kwestia powołania Casha do reprezentacji Polski będzie przede wszystkim zależeć od tego, czy otrzyma on polskie obywatelstwo. Teraz wydaje się, że pytanie nie brzmi „czy”, ale „kiedy”. Jeszcze wczoraj pisaliśmy, że Paulo Sousa jest na tyle zainteresowany piłkarzem, że najchętniej powołałby go już na listopadowe zgrupowanie!

Spotkanie „na szczycie”

Nowe informacje w kwestii „wyrabiania” paszportu przekazał Sebastian Staszewski. Według dziennikarza „Interii” Paulo Sousie na tyle zależy na piłkarzu Aston Villi, że poprosił o interwencję prezesa PZPN, Cezarego Kuleszę. Wkrótce ma dojść do spotkania Kuleszy z prezydentem Andrzejem Dudą. Początkowo prezes polskiej federacji nie chciał ingerować w proces nadawania obywatelstwa, jednak miał się on ugiąć pod naciskiem próśb selekcjonera reprezentacji Polski.

Michał Budzich