Polska ponownie gospodarzem EURO? PZPN chętnie zorganizuje kolejną wielką imprezę

10 lat temu w Polsce i w Ukrainie odbyło się Euro 2012. Wygląda na to, iż ówcześni gospodarze mają dobre wspomnienia z tą imprezą, ponieważ, według informacji portalu GOL24.pl, chcieliby ponownie zorganizować Mistrzostwa Starego Kontynentu.

Najbliższe Mistrzostwa Europy odbędą się w 2024 roku, a gospodarzem imprezy będą Niemcy. Wciąż jednak nie znamy organizatorów turniejów, które będą mieć miejsce w 2028 oraz 2032 roku. Angielskie media podawały, iż pierwsza impreza ma zostać przyznana Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

To jest już koniec. Paulo Sousa zwolniony z Flamengo! [CZYTAJ]

Rolę gospodarza jednego z turniejów z chęcią przyjęliby Rosjanie, jednak ich szanse po ataku na Ukrainę są znikome. Niewykluczone, że zaistniałą sytuację wykorzysta Polski Związek Piłki Nożnej. Według informacji Jacka Kmiecika z portalu GOL24.pl, Polska przejawia chęci, aby ponownie zorganizować EURO wspólnie z Ukrainą. Jest to pomysł Ministerstwa Sportu i Turystyki, który spodobał się naszej federacji piłkarskiej.

Jeśli nie udałoby się zorganizować Mistrzostw Starego Kontynentu w Polsce w 2028 ani 2032 roku, wówczas PZPN zgłosi swoją kandydaturę do organizacji Mundialu 2030. Wiele wskazuje na to, że za 8 lat Mistrzostwa Świata odbędą się właśnie w Europie.

Jan Tomaszewski ocenił występ Bartłomieja Drągowskiego. Obwinił go o utratę 3 goli [CZYTAJ]

Kacper Polaczyk