Po ponad 15 latach Marcelo odchodzi z Realu Madryt. Emocjonalne pożegnanie Brazylijczyka

 

Po ponad 15 latach spędzonych w Realu Madryt Marcelo zmienia klub. Za nami pożegnanie najbardziej utytułowanego piłkarza w historii Królewskich.

Marcelo trafił do Realu Madryt w styczniu 2007 roku. Od tamtej pory Brazylijczyk rozegrał dla Królewskich 545 oficjalnych spotkań, pod tym względem 34-latek zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji liczby występów dla Realu Madryt w historii klubu. Co więcej, Marcelo odchodzi z Realu jako najbardziej utytułowany piłkarz w historii. Przez nieco ponad 15 lat gry dla Los Blancos Brazylijczyk zdobył z zespołem 25 trofeów.

Ułatwione zadanie przed reprezentacją Polski. Belgowie zagrają bez największych gwiazd [CZYTAJ]

Przemówienia

Wraz z końcem sezonu 2021/2022 zakończyła się także współpraca między Marcelo a Realem Madryt. W poniedziałek odbyła się oficjalna konferencja prasowa, podczas której pożegnano legendę Królewskich.

– Myślę, że dzisiaj to nie jest smutny dzień, a dzień radości. Płaczemy, bo mamy wiele emocji i wspomnień. Tyle, jestem bardzo szczęśliwy. Odchodzę stąd z podniesioną głową. Moja rodzina jest ze mnie bardzo dumna. Bliscy są ze mnie bardzo dumni: mama, tata, dziadek, który jest już na górze, babcia… Jestem szczęśliwcem. Tak, osiągnąłem wszystko w życiu dzięki talentowi, pracy i tym rzeczom, ale miałem też wiele szczęścia, że miałem wokół siebie ludzi, którzy pomagali mi aż do dzisiaj. […] Bardzo wszystkim dziękuję. Nie żegnam się, bo nie czuję, że odchodzę z Realu – powiedział Marcelo.

– Marcelo, dzisiaj życzę wszystkiego najlepszego tobie i twoim bliskim. Wiesz, że Real Madryt jest i zawsze będzie twoim domem. Miejscem, w którym przeżyłeś magiczne i niezapomniane chwile, również miejscem, gdzie dorosłeś jako piłkarz i człowiek. Miejscem, w którym zrealizowałeś swoje wielkie marzenia na czele z podniesieniem kilka dni temu w Paryżu jako kapitan zespołu naszego 14. Pucharu Europy. Bardzo dziękuję za wszystko, co nam dałeś i za to, jak radowałeś nas z piłką – powiedział Florentino Perez.


źródło: realmadryt.pl

Michał Budzich