Pique zaatakował sędziego, a Modrić się z niego śmiał. Kamery wszystko nagrały [WIDEO]

El Clasico zakończyło się korzystnym wynikiem dla Realu Madryt, który ograł FC Barcelonę (2-1). Kataloński klub ma spory żal do sędziów po porażce w arcyważnym spotkaniu z odwiecznym rywalem. Chwilę po zakończeniu meczu kamery zarejestrowały, jak Gerard Pique skarżył się na pracę Jesusa Manzano. Z tego powodu też zadrwił z niego Luka Modrić.

„Królewscy” wygrali na własnym obiekcie 2-1. Bramki dla ekipy Zidane’a padły jeszcze w pierwszej połowie. Najpierw pięknym trafieniem popisał się Karim Benzema, zaś niedługo później gola dopisał sobie Toni Kroos.

Do szatni Real schodził z dwubramkową zaliczką, jednak po przerwie FC Barcelona nawiązała jeszcze walkę. Na nic zdało się jednak kontaktowe trafienie Mingueza i rywalizację ostatecznie wygrali gospodarze.

„Czekasz, żeby się poskarżyć?”

Tuż po ostatnim gwizdku sędziego w kierunku Jesusa Gila Manzano ruszył Gerard Pique. Stoper całe El Clasico obejrzał jedynie z ławki rezerwowych. Na zachowanie Hiszpana zareagował Luka Modrić, który zadrwił sobie z rywala.

– Czekasz, żeby się poskarżyć, co? – rzucił w stronę Pique Chorwat.

Sędzie w drugiej połowie doliczył do spotkania cztery minuty. Zdaniem 34-letniego defensora było to jednak za mało. To właśnie powiedział w odpowiedzi co Modricia, co pomocnik Realu również po chwili skontrował.

– A ile byś chciał? – zapytał kurtuazyjnie.

Piłkarz Barcelony postanowił nie przejmować się docinkami rywala i i tak ruszył do sędziego. Po chwili wykładał wyraźnie eksponował swoje niezadowolenie.

– Były zmiany, przerwy w grze, a doliczone cztery minuty. To wstrząsające – stwierdził 34-latek.

Pique był na tyle wściekły, że nie dało się go uspokoić. Na nic zdały się próby potrząśnięcia nim przez członków sztabu Barcelony. Ostatecznie zobaczył żółtą kartkę, jednak w tunelu nadal komentował pracę sędziego.

Zdaniem eksperta sędziowskiego „AS”, Eduardo Iturralde Gonzalez Hiszpan powinien dostać nawet czerwoną kartkę. Tłumaczy to tym, że próbował za mocno wejść mu „na głowę”.

– Arbiter nie może sobie pozwolić na to, żeby ktoś przyszedł i go zjadł. Może się mylić, ale nie może stracić autorytetu i tolerować łamania przepisów – uważa były sędzia.