Piotr Świerczewski nie zmieniałby trenera reprezentacji Polski. „Michniewicz był bardzo dobry”

Fernando Santos został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Głos w sprawie nominacji nowego szkoleniowca Biało-Czerwonych zabrał Piotr Świerczewski. Były piłkarz uważa, że federacja powinna zostać przy Czesławie Michniewiczu.

Zmiana trenera

Wraz z końcem 2022 roku Czesław Michniewicz przestał pełnić funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Miejsce byłego trenera Legii Warszawa zajął Fernando Santos. Głos w tej sprawie w rozmowie z RMF FM zabrał Piotr Świerczewski.

– Wydaje mi się, że w ogóle nie potrzebowaliśmy takiego trenera. Trener Michniewicz był bardzo dobry. Osiągnął to, co miał osiągnąć. My nie mamy drużyny wirtuozów europejskich, którzy w swoich klubach są liderami. W zasadzie mamy może trzech zawodników pełnowartościowych w klubach zagranicznych. Portugalczycy mieli przynajmniej piętnastu takich zawodników – powiedział były reprezentant Polski.

„Od dzisiaj jestem Polakiem”. Podsumowanie konferencji prasowej Fernando Santosa [CZYTAJ]

– Jeżeli my stawiamy na to, że będziemy grać dobrze, widowiskowo z takimi reprezentacjami, jak Francja, Anglia, Niemcy czy Włochy, to ja myślę, że my nie mamy szans, bo nie mamy takiego potencjału piłkarskiego, zawodników nie mamy aż tak mocnych. Oczywiście będziemy prowadzić grę z San Marino, będziemy super wyglądać ze słabymi drużynami. Tylko że z tymi słabymi to wszyscy wyglądają dobrze. Jeżeli taki styl gry cechował reprezentację Michniewicza, po co zmieniamy trenera? – dodał Świerczewski.

Źródło: RMF FM

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments