Piotr Rutkowski o odejściu Skorży, poszukiwaniu trenera i transferach. „Nie byliśmy na to przygotowani”

Piotr Rutkowski był gościem w programie „Sportowa Arena” na antenie Radia Poznań. Właściciel Lecha Poznań wypowiedział się m.in. na temat przyszłości klubu oraz decyzji Macieja Skorży, który zrezygnował z funkcji pierwszego trenera z powodu poważnych problemów osobistych.

O odejściu Skorży…

Jesteśmy wszyscy wstrząśnięci. Jest to ogromny szok. Wczorajszy dzień był bardzo smutny. Jesteśmy po upragnionym mistrzostwie, nasze apetyty rosną, a tu nagle taki cios. Żartowaliśmy, że w Lechu zawsze musi się coś dziać. Nie byliśmy na to przygotowani, to bardzo trudny moment. Rozumiemy sytuację, wiemy, że trzeba czasem powiedzieć „stop”, z drugiej strony działamy.

3 polskich sędziów poprowadzi swoje mecze jednego dnia. Jeden debiutant [CZYTAJ]

O poszukiwaniu trenera…

Cały dział sportu jest na wyjątkowych obrotach. Zostało wprowadzone „centrum działania kryzysowego”. Mamy pewną bazę kandydatów, szykujemy spotkania. W proces rekrutacji trenera jest zaangażowanych wiele osób. Chcemy związać się z trenerem długofalowo, a nie tylko dlatego, że teraz na szybko potrzebujemy trenera.

Lista w trakcie sezonu może mieć nawet 30 nazwisk. Trzeba obserwować, monitorować kto jest dostępny. Zależy nam na trenerze, który ma doświadczenie w europejskich pucharach. Odpada każdy polski trener.

Szukamy trenera, który będzie w pewien sposób kontynuował filozofię Skorży, ale jednocześnie będzie miał doświadczenie w Europie i w trudnych sytuacjach. 11 czerwca rozpoczynamy przygotowania, poprowadzi je Rafał Janas. Plany przygotowań są gotowe. Wiemy, co mamy robić. Wiemy, według jakiej filozofii przygotować zespół. Kontynuujemy plan i filozofię Macieja Skorży.

Ogromna dziura w boisku. Na szczęście nikt nie ucierpiał [WIDEO]

Niewykluczone, że Rafał Janas dostanie szansę poprowadzenia zespołu dłużej. Jesteśmy bardzo ostrożni z wyborem nowego trenera. Przykłady Djurdjevicia, Nawałki nauczyły nas pokory. Musimy dobrze do tego podejść.

O transferach…

Transfery i tak będziemy przeprowadzać bez 1. trenera. Przeznaczając 2 mln euro na jednego zawodnika, oznaczałoby, że już nikogo nie sprowadzimy. Byłoby to możliwe, gdybyśmy grali co rok w Europie. Tak nie jest, dlatego żadnego polskiego klubu nie stać na takie transfery.

Jestem spokojny, jeśli chodzi o transfery.

Arabscy inwestorzy nie wejdą do Śląska Wrocław? „Nie ma takiego tematu” [CZYTAJ]

Pozostałe wątki…

Piotr Rutkowski przyznał, że marzy mu się hymn Ligi Mistrzów na zapełnionym Stadionie Poznań.

Właściciel Kolejorza ocenił, że Lech wygrał mistrzostwo także ławką rezerwowych.

Rutkowski wytłumaczył również, że przyjdzie czas na ocenę transferu Kristoffera Velde, który do tej pory zawodził na boiskach Ekstraklasy. Właściciel Lecha zaproponował, aby wypowiedzieć się na temat tego ruchu dopiero po rundzie jesiennej.

Więcej wypowiedzi Piotra Rutkowskiego ze „Sportowej Areny” znajdziecie na profilu @PiloxLP na Twitterze.

Źródło: PiloxLP, Radio Poznań