Piłkarze Leicester złamali obowiązujące zasady. Trener odsunął ich od składu na mecz z West Hamem

Piłkarze Leicester City nie dostosowali się do restrykcji związanych z pandemią. Według The Athletic zawodnicy uczestniczyli w imprezie po przegranym spotkaniu z Manchesterem City. W zamian za to trener odstawił ich od składu na mecz z West Hamem United.

Złamali obowiązujące zasady

Według The Athletic James Maddison, Hamza Choudhury i Ayoze Perez opuścili spotkanie z WHU przez niedostosowanie się do obostrzeń.

Piłkarze naruszyli covidowy protokół. Dziennikarze wspomnianego źródła twierdzą, że piłkarze po meczu z Manchesterem City poszli na imprezę do Ayoze Pereza. Zaproszenie otrzymali również Harvey Barnes i Wes Morgan, którzy leczą kontuzje. To oznacza, że i tak nie wystąpiliby przeciwko Młotom.

Wyjaśnienie trenera Lisów

Brendan Rodgers odniósł się do tych wydarzeń w rozmowie z telewizją Sky Sports.

– To była decyzja, którą podjąłem po incydencie z ich udziałem w ubiegły weekend. To nie są standardy, których oczekiwalibyśmy. Wszyscy są dobrymi chłopakami, ale mamy przepisy, które obowiązują wszystkich na boisku i poza nim – powiedział szkoleniowiec Leicester City.

– Kara dotyczy tylko meczu z West Hamem United. Maddison, Choudhury i Perez wrócą do kadry na kolejne starcia – dodał Brendan Rodgers.

Spotkanie West Ham United – Leicester City zakończyło się wygraną gospodarzy 3:2. Lisy zajmują 3. miejsce w tabeli Premier League. Po 31 kolejkach mają na swoim koncie 56 punktów.

Zobacz również: McKennie, Dybala i Arthur przyłapani na imprezie. Czekają ich wysokie kary?

Źródło: WP Sportowe Fakty, Sky Sports