Piłkarze Betisu oskarżają derbowych rywali o symulowanie. Julen Lopetegui zamieszany w całą sprawę?

Sobotnie derby Sevilli zostały przerwane w 39. minucie. Wszystko przez zachowanie jednego z kibiców Betisu, który po strzelonej bramce rzucił w Joana Jordana metalową rurką. Po zakończeniu spotkania paru piłkarzy „Los Verdiblancos” zdecydowało się skomentować całą sytuację na Twitterze.

Największym echem odbiły się wpisy Cristiana Tello, ale głos zabrali także tacy piłkarze jak Juan Miranda czy też Victor Camarasa. Wszyscy trzej potępiają zachowanie kibica, który rzucił w Joana Jordana. Jednak piłkarze Betisu są też zgodni, że rywale na siłę wyolbrzymili całą sytuację. Konkretnie chodzi o Julena Lopeteguiego, który miał zachęcać Jordana do udawania zawrotów głowy i padania na murawę. Oprócz zapewnień o tym, że słyszeli całą rozmowę zawodnicy Betisu wspierają swoje zarzuty tym nagraniem:

Kwestia rozstrzygnięcia meczu

Z racji tego, że mecz nie został dokończony prędzej czy później hiszpańska federacja nakaże znów rozegrać to spotkanie. Mecz raczej nie rozpocznie się od początku, lecz od 39. minuty w której został przerwany. Zachowany miałby być także wynik 1:1. Jednak do tych ustaleń mogą być dodane kolejne związane z kibicami. Media donoszą, że mecz prawdopodobnie odbędzie się z ograniczoną liczbą fanów obu drużyn.